Yüz çilleri nasıl azaltılır?

Sizin de bir çıkıp bir kaybolan çilleriniz mi var? O zaman onlardan kurtulma vakti!

Yüz çilleri nasıl azaltılır?
Özellikle de yaz aylarında güneşin dik gelen ışınları yüzünden çoğalan kışın ise fazla güneş görmediğiniz için azalan geçici çilleriniz var ise bu çillerden kurtulmak için doğru beslenme ve doğal besinlerden yardım alabilirsiniz.
 
Kadınların ayrıcalıklı bir sorunu olan yanaklarda güneşe bağlı oluşan çillerden oldukça basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz.
 
İşte size çillerinizden kurtulmanın yolları;
 
• Ekşi sütün cildinize iyi geldiğinizi tahmin eder miydiniz? Ekşi sütteki laktit asit cildinizi tahriş etmeden doğal bir peeling etkisi yaratır. Ve derinizde oluşan çiller ve lekeleri yok eder.
 
• Bin bir derde deva limonun araştırmalarca kanıtlanmış bir çil savaşçısı olduğunu biliyor muydunuz? Limon suyunu parmak uçlarınızla cildinizdeki çil lekelerine masaj yaparak yedirmeniz çillerinizi azaltmada yeterli olacaktır.
 
• Sebze ve meyve maskeleri de çilleri sebze ve meyve maskeleri de çilleri bk ölçüde azaltan diğer yöntemler arasındadır.
 
• Maydanoz suyunu limon ve portakal suyu ile karıştırıp cildinize kremden önce uygulamanız da çillerinizi azaltacaktır.
 
• C vitaminli besinler ile beslenmek de ciltte oluşabilecek lekeleri ve çilleri önlediği biliniyor.
 
• Kozmetik ürünler arasında da doktorunuz ile konuşarak karar vereceğiniz çil ve leke gidericiler bulunuyor. Bunlardan da kullanabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER