Yeni yıkanan saç boyanır mı?

Temiz saç boyatılır mı?

Yeni yıkanan saç boyanır mı?

Temiz saça boya yapmak zararlı mı? Temiz saça boya yapılırsa ne olur? gibi sorularınızın cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Boya ne zaman yapılmalıdır? Temiz saça boya yapılır mı? Yeni yıkanan saçlar boyatılır mı? Boya neden tutmaz? Temiz saça boya yapmak zararlı mı? gibi soruları hemen hemen her kadın sormuştur. Boyanın ne zaman yapılması gerektiğini ve temiz saça boya yapılıp yapılmayacağını içeriğimizden görebilirsiniz...

TEMİZ SAÇA BOYA YAPMAK...

Uzman kuaförler, saçlar yeni yıkanmış ve temiz bir durumdayken saça boya yapılmasını tavsiye etmiyor. Bunun nedeni ise saç derisinin yağlı tabakası, boyama işlemi sırasında doğal koruyucu görevi üstlenir ve saç ile saç diplerini boyanın kimyasal içeriğinin zararından korur. Temiz saçtaki baş derisinin gözenekleri açıktır ve boyayla daha fazla etkileşim gerçekleşir, saç boyasının içindeki zararlı maddeler deri altına daha çok sızar, vücuda daha fazla kimyasal girer. Ve bunun sonucunda baş derisinde kızarma, pullanma, tahriş gibi sorunlarla daha sık karşılaşılır. Keza saçınızın çok kirli ve yağlı olması da saç foliküllerinde koruyucu tabaka oluşturacağından, bu durumdaki saçın boyanması da istediğiniz saç rengini tutturmayı engelleyecektir. Boya yapılacak saç ne çok kirli ne çok da temiz olmalıdır. Banyo yaptıktan birkaç gün sonrası saçların boyanması için ideal zamandır.

KİRLİ SAÇA BOYA TUTAR MI?

Saç renginin istediğiniz tonda tutması içinse saçın temiz yahut kirli olması fark etmez. Her iki durumda da güzel sonuçlar alıp, dilediğiniz saç rengi tonunu yakalayabilirsiniz. Fakat saçınızda jöle, sprey, biryantin, köpük gibi saç şekillendirici ürün varsa boya yapmadan saçlarınızı mutlaka bunlardan arındırmalısınız. Çünkü saç bakım ürünleri ve saç şekillendiriciler, saç boyasının saça derinlemesine nüfuz etmesini engeller, boyanın kalıcılığını kısaltır.

TEMİZ SAÇA BOYA YAPARSANIZ...

Temiz saça uygulanan boya kısa ömürlü olur görüşü, doğru bilinen bir yanlıştır. Boya yapılan saçın temiz yahut kirli olması boyanın ömrünü kısaltmaz yahut uzatmaz da. Boyanın ömrü rengine göre değişir. Fantezi renklerde, kızıl tonlarda, açık kahve tonlarında saçların rengi boya yapıldıktan sonra çabuk solar, bu durum saçın boya yaparken kirli veya temiz olmasına bağlı değildir.

ISLAK SAÇA BOYA YAPILIR MI?

Boya yapacağınız saç, kuru olmalıdır. Çünkü ıslak veya nemli saça saç boyası sürdüğünüzde, hedeflediğiniz saç rengini tutturmakta başarılı olamazsınız.

Kaynak: elmaelma.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER