Yeni Moda: Sütyensiz

1970'li yılların cesur modası sütyensiz giysiler yeniden sokaklara dönüyor.

Yeni Moda: Sütyensiz

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Kadınlar tarafından göğüsleri örtmek, desteklemek ve kaldırmakta kullanılan sütyen, çoğu zaman bir eziyete dönüşebiliyor. Çoğu kadın sutyeni bir esaret nesnesi gibi görüyor. 1970'li yıllarda revaçta olan sutyen takmama son zamanlarda dünyanın yakından tanıdığı birçok ünlü şarkıcı ve sinema yıldızı tarafından yeniden gündeme getirildi. Özellikle sokak modasına taşınan sutyensiz kıyafetlere olan ilgi giderek büyüyor.

MEME KÜÇÜLTMEK MODA

Sutyensiz kıyafet modasıyla birlikte kadınların güzellik anlayışı da giderek değişiyor. Önceleri büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar, artık küçük göğüsleri seviyor ve meme küçültme operasyonlarına olan ilgi de giderek artıyor.

EN ÖNEMLİ ÖNCÜSÜ RİHANNA

Dünya çapında sutyensiz kıyafet akımının en önemli öncüsünü Rihanna olarak gösterebiliriz. Özellikle davetlerde iddialı ve farklı tarzıyla göz dolduran Rihanna sutyeni neredeyse tamamen hayatından çıkarmış durumda. 

ÜNLÜLER BUNU TERCİH EDİYOR

Rihanna'nın yanında modaya yön veren Kim Kardashian, Khole Kardashian, Kylie Jenner ve Kendal Jenner kardeşler de sutyensiz sokak modasının önemli temsilcilerinden. Jennifer Aniston’un dünya basınında geniş yer tutan sutyensiz fotoğrafları, moda ikonu kimliği ile öne çıkan model Rosie Huntington-Whiteley, Bella Hadid, Selena Gomez, Rita Ora ve dahası sutyensiz giysilerini sokak modasına uyarlayan isimler arasında yer alıyor.

AVRUPA’DAN SONRA TÜRKİYE’DE

Türkiye’de de ilgi görmeye başlayan bu trend, ilk olarak Beren Saat'te görülmüştü. Hande Ataizi, Gülşen ve Deniz Akkaya da sutyensiz görüntüleriyle gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER