'Uyuz böcekleri', eski modeli canlı canlı yedi

ABD'li eski model ve sunucu Rebecca Zeni'nin, kaldığı huzurevinde uyuz böcekleri tarafından yenilerek, öldüğü bildirildi. Zeni’nin ailesi, ihmal olduğu gerekçesiyle huzurevini yöneten Pruitt Health’e dava açacağını duyurdu. Uyuz, cildin içine giren parazitik akarların neden olduğu acı veren, kaşıntılı bir hastalık olarak biliniyor

'Uyuz böcekleri', eski modeli canlı canlı yedi

ABD'li eski model ve sunucu Rebecca Zeni'nin, kaldığı huzurevinde uyuz böcekleri tarafından yenilerek, öldüğü bildirildi.

The Sun'ın haberine göre; hayatının son günlerini de bakımevinde geçiren 93 yaşındaki talihsiz kadının demans yani bunama hastası olduğu, böcekler tarafından yendiği için öldüğü kaydedildi. 

Ortaya çıkan fotoğraflar, Rebecca Zeni'nin cildinin altından milyonlarca akar olduğunu ve tüm bedenini sardığını ortaya koydu.

İddialara göre; Rebecca Zeni'nin yatağında türeyen ve ölümüne neden olan böcekleri gören sağlık yetkilileri huzurevi hakkında herhangi bir soruşturma açmadı.

Zeni’nin ailesi, ihmal olduğu gerekçesiyle huzurevini yöneten Pruitt Health’e dava açacağını duyurdu. 

Avukat Mike Prieto, konuyla ilgili şunları söyledi: "Bir insanın acı çekmesine nasıl izin verildiğini anlamıyorum.”

Zeni'nin 2010'dan beri aynı huzurevinde yaşadığı öğrenildi.

Uyuz Böceğinin Özellikleri Nelerdir?

- Uyuz böceklerinin boyu, genel olarak 0,4 mm’dir. Uyuz böcekleri çok minik olduğundan, anca mikroskop ile görülebilmektedir.

- Böceğin vücudunun genel rengi sarıdır.

- Bacakları kısadır. Ayrıca bacaklarının dışı, kıllı bir şekildedir.

- Bu tür böceklerin, 8 adet bacağı vardır.

- Uyuz böcekleri, deri altında girdikten sonra, yumurtaları bırakır ve orada çoğalır.

- Bu böceklerin erkekleri, dişilerine göre daha iri yapıdadırlar.

Uyuz Böceğinin Vücuda Girmesi Nasıl Anlaşılır?

- Uyuz böceği vücuda girdikten sonra, deri altında ilerlediği alanlarda su kabarcıkları oluşur.

-Deri de oluşan kızarıklıklar, kabarıklıklar ve kaşıntılar uyuz böceğinin vücuda girmesinin en önemli belirtileridir.

- Vücutta aşırı derecede kaşıntı olması, deri altına uyuz böceği girmiş olabileceğini göstermektedir.

- Uyuz böceği daha çok, parmak araları, koltukaltı ve dirseklerin iç kısımlarında yerleşmektedir. Bu da o bölgelerde kaşıntı hissi oluşturmaktadır. Uyuz böceği kaşıntıları daha çok geceleri yaşanmaktadır.

Uyuz Böceğinden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Uyuz böceği, deri altına girdikten sonra kısa bir süre içinde deride kaşıntılar oluşmaya başlar. Yumurtlamadan sonra ise iki hafta içinde rahatsızlığın diğer belirtileri görülür. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında, hemen bir doktor kontrolünden geçilmesi gereklidir. Doktorun uygulayacağı tedavi ile kısa bir süre de, uyuz böceklerinden kurtulmak mümkündür. Ayrıca, uyuz böcekleri evlerde de yaşayabileceğinden, evlerde böceklerin oluşması halinde hemen bir ilaçlama firması ile görüşerek ev ilaçlatılmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER