Tembeller için cilt bakım önerileri

Saatlerce vakit ayırmadan, pratik önerilerle cildinizi sağlıklı ve ışıltılı hale getirebilirsiniz. İşte tembeller için kolay cilt bakım maskeleri...

Tembeller için cilt bakım önerileri

Cildinize bakım yapmak için vakit ayıramıyor ya da üşeniyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere göz atabilir, kusursuz bir cilt elde edebilirsiniz.

İŞTE CİLDİ IŞIL IŞIL YAPAN PRATİK 4 FARKLI MASKE TARİFİ...

1- NEMLENDİREN MASKE

Sadece iki malzeme ile cildinizin nem oranını arttırabilirsiniz.  

- Bir adet yumurta sarısı ile bir kaşık sütü kasede çırpın. Daha sonra yüzünüze kağıt peçede yapıştırın. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

2- ELMA MASKESİ

Elmanın hem sağlık hem de güzellik açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Elmayı tüketirken aynı zamanda cilt bakımı yapabilirsiniz.

- 1 adet elmayı rendeleyerek kaseye alın. Daha sonra içerisine 2 yemek kaşığı da bal ekleyin. Karışımı tüm yüzünüze uygulayın. Ilık su ile 5 dakika sonra temizleyebilirsiniz.

3-SİYAH NOKTA MASKESİ

Burnunuzun üzerindeki siyah noktaları yalnızca 5 dakika da yok edebilirsiniz.

- Birer yemek kaşığı limon ve yoğurdu kasede çırpıp, burnunuzun üstüne sürün. 5 dakika bekletip, soğuk su ile durulayın.

4- YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE

Oldukça pratik bir maske ile cildinizin yağ oranını normal seviyelere indirebilirsiniz.

- Bir kaşık bal ve limonu karıştırın. Daha sonra karışımın kıvamını bozmayacak şekilde süt ekleyin. Homojen hale geldiğinde tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Kaynak: Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER