Takılarda hangi tasarımlar moda?

Kadınların vazgeçilmez aksesuarları olan takılar her geçen yıl daha da sükseli tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Kimi zaman minimal, kimi zaman deniz esintili kimi zaman da gösterişin simgesi olan takılarda tek ortak nokta her zaman moda oluşu diyebiliriz

Takılarda hangi tasarımlar moda?

Yaz aylarını geride bıraktığımız ve sonbaharla birlikte kışın kendini hissettirdiği şu günlerde tabii ki takı modası da mevsime göre son şeklini aldığını görmekteyiz. Ayrıca şunu da dip not olarak ekleyebiliriz; artık takı deyince kadınlar kadar erkekler de büyük ilgi göstermektedir. Hatta ünlü isimlerden Can Yaman, Hazer Amani'yi dikkat çeken isimler arasında sayabiliriz.

2020 takı modası nasıl diye merak ediyorsanız, işte takı seven kadınlara özel detaylar haberimizde...

80'lerin Halka Küpeleri Geri Döndü
80'li yıllarda kadınların gözdesi olan halka küpeler bu sezon yine moda. Kalın ve ince tasarım olmak üzere küçükten büyüğe doğru her boyutta halka küpeyi bu sene kadınlarda görebileceksiniz. Hemen hemen her kıyafetle şık durabilen ve kombinlere uyum sağlama açısından risk taşımayan küpeler diyebiliriz. O neden mutlaka takı koleksiyonlarınızda yer vermeniz gereken parçalar arasında yerini almalı. 

Saç Aksesuar Modasında Dejavu
Aksesuar modası deyince pek değişmeyen saç aksesuarlarıdır. Anıları hatırlamamızı sağlayacak bir moda da bu sene kalın taçlar olarak saç aksesuarlarında yerini aldı. Kalın taç modası açıkçası sokak stilinde pek rağbet görmese de ünlülerin yaz aylarında modayı takip ettiklerini gördük diyebiliriz. Şeyma Subaşı, Eda Taşpınar, Ece Erken ve Hadise kalın taç kullanan ünlüler arasında dikkat çeken isimlerdi.

Kat Kat Kolyeler
Uzun zamandır devam eden modalardan biri de kat kat kolyeler takmak. Eskiden kombine uygun sadece tek bir kolye takan kadınlar, artık uyum gözetmeksizin kısa ve uzun olmak üzere kat kat kolyeler takmaktadırlar. Özellikle blazer ceket ve denim pantolon kombiniyle takılan birden fazla kolyenin çok şık durduğunu söyleyebiliriz.

Takıda renk modası; Bronz
Takı modasında modeller kadar renkler de sezona göre farklılık göstermektedir. Daha önceleri altın rengi ve bronz kadınlar tarafından pek tercih edilmezken 2019-2020 takı modasında en çok ilgi gören takı rengi diyebiliriz. Küpeler, kolyeler, bileklikler ve halhallar bronz tasarımlarla kadınların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Vazgeçilmez Bohem Takılar
Bohem giyim tarzı modasıyla birlikte bohem takılar da oldukça ilgi gören tasarımlar arasında yer almaktadır. Özellikle erkeklerin de tercih ettikleri takılardan biri bohem takılardır. Daha çok salaş kıyafetlerle gündeme gelen bu tarzda öne çıkan aksesuarlar arasında gümüş, tahta boncuklar, renkli desenler, ip bileklik ve kolyeler yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER