Stilleriyle İlham Veriyorlar

Diziler sokak modasına yön vermeye devam ediyor. Severek izlenen dizilerde güzel oyuncuların giydikleri, günlük hayatta kadınların stillerine ilham kaynağı oluyor.

Stilleriyle İlham Veriyorlar

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Ülkemizde dizi sektörü çok fazla gelişti. Özellikle Arap ülkelerini kasıp kavuran dizilerimizde kadın karakterlerin stilleri için çok fazla emek harcanıyor. Stilistlerin özenle seçtiği parçalar kadınlara kıyafetleri kullanım açısından güzel fikirler veriyor. Biz de Ben HABER olarak sizin için dizilerimizin stiliyle göz dolduran güzellerini araştırdık. Bakalım size hangisi ilham olacak?

Fi'nin Duru'su: Serenay Sarıkaya

Fi son zamanların en popüler dizilerinin en başında geliyor. İnternet dizisi olmasına rağmen oldukça geniş bir kitleye ulaştı. Özellikle Serenay Sarıkaya'nın yıldızının en çok parladığı projelerden biri olan Fi'de, Sarıkaya karakterinin ismiyle özdeşleşen duru güzelliğiyle büyülüyor. Günlük yaşamında elegan, sade, spor ama şık giyinmeyi sevenler Duru'nun stilinden faydalanabilir. Dizide dansçı olan Duru sayesinde çok şık spor kombinlerine rastlamak da mümkün. Pembe, pudra, krem, camel gibi soft renkler Duru için en çok seçilen renkler arasında. Duru'nun giydiği paltolar da çok dikkat çekiyor. Günlük yaşamında bir basic tişört ve jeani takı ve topuklu ayakkabıyla şıklaştırmak dizinin stilistinin en çok tercih ettiği yöntemlerden. Duru'nun makyajı da oldukça hafif tutuluyor. Ayrıca Duru için seçilen gece kıyafetleri de sadelik sevenler için biçilmiş kaftan. 

Siyah Beyaz Aşk'ın Aslı'sı: Birce Akalay

Siyah Beyaz Aşk'ta Aslı ve Ferhat'ın aşkı izleyenleri mest etmeye devam ediyor. Dizide bu aşkın yanında Birce Akalay'ın kıyafetleri de çok beğeniliyor. Aslı için kimi zaman dekolteli seksi kıyafetler seçilirken, kimi zaman da jean ve kazaklar tercih ediliyor. Kemer kullanma konusunda da oldukça başarılılar. Genel olarak pantolonlarını, elbiselerini veya eteklerini büyük tokalı kemerlerle bağlıyor. Aslı günlük hayatında bol paça kot pantolonlar ve topuklu ayakkabılar ile klasik görünümünü hiç elden bırakmıyor. Aslı'nın tarzı çalışan kadınlar için ilham olabilir. Daha dişiliğin ön planda olduğu bir tarzı seviyorsanız Aslı'nın kıyafetleri sizin için çok uygun. 

Ufak Tefek Cinayetler'in Oya'sı: Gökçe Bahadır

Ufak Tefek Cinayetler dizisi seyirciye adeta bir moda şovu izletiyor. Hatta dizide kullanılan kıyafetler hikayenin önüne geçmiş durumda. Sadece Gökçe Bahadır'ın değil, diğer başrol kadın oyuncular Tülin Özen, Aslıhan Gürbüz ve Bade İşçil'in stilleri de izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Ancak Oya en öne çıkan karakter olarak görülüyor. Özellikle renk seçiminde karakterin ruh dünyasına büyük önem veriliyor. Gri, beyaz, krem gibi renkler ön planda. Oya için seksi olmayan, ölçülü kıyafetler tercih ediliyor. Ceket-pantolon gibi takımlar giydiriliyor. Ayrıca spor kombinleri de oldukça beğeniliyor. Çabasız şıklıktan hoşlanıyorsanız Oya'nın giydiği kıyafetlerden ilham alabilirsiniz. 

İstanbullu Gelin'in Süreyya'sı: Aslı Enver

Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz'in oynadığı İstanbullu Gelin'de Aslı Enver, dizideki stiliyle birçok kadına ilham oluyor. Enver'in kaküllü kestirdiği yeni saçları kendisine çok yakıştı. Bununla birlikte giydiği oversize kazaklar, trençkotlar, kabanlar, elbiseler ile şok şık ve elegan bir stil yakalanıyor. Özellikle sokak modasında rahatlıkla kullanılabilecek kıyafetler seçiliyor. Günlük yaşamında rahatlığı önem veriyorsanız Süreyya'nın giydiklerini inceleyebilirsiniz. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER