Son Trend: Güçlü Kadınlar

Maskulen tarz son zamanlarda çok revaçta. Takım elbiseler, boyfriend jeanlar, oxford ayakkabılar birçok kadının dolabını süslüyor. Artık kadınlar cicili bicili pembe kıyafetler dışında güçlü ve ayağı yere sağlam basan bireyler olarak görünmek istiyorlar.

Son Trend: Güçlü Kadınlar

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Geçtiğimiz yıldan beri çok moda olan maskulen stil trendi, kadınların iş dünyasında da fazlasıyla yer alması sebebiyle günlük yaşamın da bir parçası haline geldi. Modacılar erkek giyiminden esinlenerek kadınlar için birbirinden şık parçalar üretti. Peki bu maskulen stilin incelikleri nelerdir? Maskulen şıklık nasıl olur? Sizin için haberimizde derledik...

Öncelik tavır

Maskulen tarzda giyinmek isteyen kişiler için en önemli adım tavırdır. Giyilen kıyafetler içinde rahat olduğunuz hissi karşı tarafa geçmelidir. Özgüvenli, cesur ve kendinden emin bir şekilde tavır takınmalısınız. Çünkü bu tarz giyim çoğunlukla güçlü ve sert kadınların tercihidir. Maskulen tavır denildiğinde dünyada en bilinen isimler Kate Moss ve Cara Delevingne'dir. Ülkemizde de bu tavrı en güzel taşıyan kişilerden biri Didem Soydan'dır. 

Gömlekler geniş yakalı olmalı 

Maskulen giyimde en önemli husus, kadınların erkeklere has olan renk ve desenleri kullanmasıdır. Bu duruş aslında kadının ‘ben de güçlüyüm’ deme şeklidir. Keskin ve sert bir görünüm elde etmek isteyen kadınların ilk tercih ettiği maskulen parça geniş yakalı gömleklerdir. Bu noktada en çok tercih edilen beyaz gömleklerdir. Bunun sebebi ise kombinlemesinin daha kolay olmasıdır. 

Pantolon seçimi

Pantolon eski zamanlarda kadınların giyemediği bir parçaydı. İlk olarak Coco Chanel'in giymesiyle pantolon kadınların hayatına da girdi. Maskulen giyimde en önemli nokta pantolon seçimidir. Genellikle yüksek bel, geniş paçalı pantolonlar tercih edilir. Kumaş pantolon olması daha uygundur. Tabii pantolonların altına seçilen ayakkabılar da tarzı tamamlayan en önemli parçalardandır. Makosen, Oxford, Loafer diye adlandırılan ayakkabılar tercih edilmelidir. 

Etekle de maskulen olabilirsiniz

Maskulen tarz her ne kadar erkeklerden ilham alıyor olsa da; etekle de bu tarzı yakalamak mümkündür. Çok uçuş uçuş ve romantik etekler yerine daha koyu renkte ve sert kumaşlardan seçilen etekler feminenliği kaybetmeden maskulen bir tarz oluşturacaktır.

Aksesuar kullanmak

Erkeksi parçalar seçmek bu tarz için çok uygun olsa da aksesuarlarda daha feminen öğelere yer verebilirsiniz. Özellikle fular kullanımında ‘ben hala bir kadınım’ havası verilerek feminen bir görüntü elde edilebilir. Bunun yanında erkeksi fötr şapkalar, kravat, papyon, pantolon askısı gibi aksesuarlar da tercih edebilirsiniz. 

Canlı renk ve desenlerden kaçının

Daha çok koyu renkler tercih edilmelidir. Siyah ve beyazın zıt kutupları çekişi gibi birbirinin aksi renkleri kullanarak da maskulen havayı taşıyabilirsiniz. Fazla canlı renkleri kullanmak sizi maskulen tarzdan uzaklaştıracaktır. Çiçekli desenler yerine de çizgili desenler tercih edilmeli ve küçük kız çocuğu imajından sıyrılmalısınız. 

Seksiliği elden bırakmayın

Erkeksi tarz diye illa seksi görünmekten kaçmamak gerekir. Dekolteler ve stilettolar ile dişiliğinizi yine ön planda tutabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda takım elbise içine giyilen transparan bluzlar ve gömlekler ile bu tarz biraz daha yumuşatılmıştır. Bu sayede güçlü kadınlar, kadınlığından ödün vermeden şık olmayı da başarmışlardır. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER