banner9

Sizi Klişelerden Kurtaracak Hediye Önerileri

''Hediye kavramı sıkıcı olur mu hiç?'' demeyin. Eğer her sene benzer hediyeleri alıyorsanız pek tabii sıkıcı gelir efendim.

Sizi Klişelerden Kurtaracak Hediye Önerileri
AYSEL KAYARDI / BEN HABER
 
Hindi ve kırmızı iç çamaşırı ritüelleri tam olarak başaramadı ama yılbaşında hediye alma olayı hemen hemen hepimizin hayatına girdi sayılır. Aralık ayının ilk haftası geçince herkesin kafasında aynı soru beliriyor; “İş, sınıf, ev arkadaşıma ne alsam acaba?” 
 
Her yıl almaktan artık koleksiyoner olduğumuz kar küresi, kar desenli terlik, kırmızı iç çamaşırı, yılbaşı konseptli fincan vb. objeler artık hiçbirimizi heyecanlandırmıyor değil mi? Siz de bu hediyelerden sıkıldıysanız artık sevdiklerinizin en çok işlerine yarayacak, kutuyu açtıklarında onları fazlasıyla heyecanlandıracak hediyeleri bulma ya da yapma vakti! Biz de yılbaşı armağanı seçimlerinizi kolaylaştırmak için en iyi alternatifleri sizin için derledik. İşte en ilginç yeni yıl hediyeleri... 
 
 
En güzel hediye 'lezzet'
 
İlk fikrimiz belki yıllarca saklayacak kadar kalıcı olmayan ama damaklardan ve akıllardan silinmeyecek tatlar bırakabileceğiniz süslü kutular içerisinde kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz lezzetli minik kurabiyeler. Bu hem bütçenizi zorlamayacak hem de sevdiklerinizi çok önemsediğinizi gösterecek güzel kurabiyelerin içine vanilya, tarçın, limon, portakal, zencefil gibi aromalar katarak zihinlerde unutulmaz kokular bırakın. Unutmayın koku insan hafızası için en iyi uyarandır. Bizden tüyo vermesi, kutuları süslemek de sizin hayal gücünüze kalmış... 
 
 
Fotoğrafların büyüsü
 
Sıra albümünüzdeki fotoğrafların değerine değer katmaya geldi. Sevdiklerinizin fotoğraflarından oluşturacağınız kitap ayracı, okursever arkadaşlarınız için unutulmaz bir hediye olacaktır. Üstelik yapımı da çok basit. Fotoğrafları düzenli bir şekilde kesip, uçlarına sağlam bir ip bağlayıp, en ucuna da ponpon takıp tatlı bir hediye yaratmış olursunuz.
 
Ayrıca fotoğraflarla yapabileceğiniz bununla da sınırlı değil... Sevdiklerinizin siyah-beyaz fotoğrafından çok şık kolyeler yapıp onlara eşi benzeri olmayan harika bir hediye vermiş olursunuz.
 
 
Film severlere hediye 
 
Bir de film tutkunları var tabii. Aslında onlar için hediye seçmek çok da zor değil. Hayran oldukları film kahramanının figüründen bir USB ya da bir kitaplık almak onları mutluluktan havalara uçuracaktır.
 
 
Sıkı çalışan sevdiklerinizi de unutmadık
 
Ofis çalışanı bir sevdiğinize hediye almayı düşünüyorsunuz ama ne alacağınıza karar veremiyorsanız sizin için de önerilerimiz var. Masası için sevimli bir masa lambası ya da gülümseten bir notluk. Ya da onu çalışırken uçsuz bucaksız hayallere sürükleyecek gemiden yapılmış bir takvim... Şık bir masa saatini de unutmayın. Bu hediyeler hem onun işine çok yarayacak hem de hep sizi hatırlatacak.
 
 
Ya çocukluğunu özleyenler...
 
Bu fikir gerçekten çok hoşunuza gidecek. Hepimizin çocukluğunda uyurken bile yanından ayırmadığı peluş bir oyuncağı vardır. Yaşımız ne kadar büyüse de bu oyuncağı atmaya kıyamayız çoğumuz. Eğer sevdiğiniz kişiye bu hediyeyi yapmak istiyorsanız önce kişinin çocukluk oyuncağını bulmanız lazım. Sonrası mı? Çok basit. Peluş oyuncağı bir çerçevenin ortasına güzelce yapıştıracaksınız. Ve sevdiğinizin atmaya kıyamadığı, çok değerli oyuncağı başköşesine asıp her baktığında güzel anların canlandığı harika bir hediye haline gelecektir. Emin olun bu hayatında aldığı en anlamlı ve değerli hediye olacaktır.
 
Sonuç olarak bu yıl da sevdiklerimizi hediyelerle mutlu edip onlara güzel bir yıl dileyeceğiz. Ama unutmayın ne hediye alırsanız alın sevdiklerinize sıkı sıkı sarılarak verin. Sevginin en güzel gösterildiği eylem 'sarılmaktır'.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER