Şifa kaynağının kilosu 120 TL!

Karadeniz Bölgesi'nde her yıl yaz mevsimi öncesi yüksek kesimlerde yetişen dağ çileğine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken kilosu ise 120 TL’den satılıyor

Şifa kaynağının kilosu 120 TL!

Özellikle ormana yakın bahçelerde yetişen ve toplaması çok zahmetli olan dağ çileği yol kenarlarında ve pazarlarda satan köylü vatandaşlar toplama zahmetine göre fiyatının çok ucuz olduğunu söylediler. 

Dağ çileğini çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi kurutarak da kuru yemiş biçiminde tüketebilirsiniz. İki türlü kullanımı da önerilen dağ çileğinin kurusu özellikle uzmanlar tarafından sağlık açısından daha faydalı görülüyor. 

Kansere karşı etkili bir ürün olan dağ çileği güçlü besin değerleri sayesinde vücut içindeki serbest radikaller ile savaşarak, vücuda girişlerini önler. Kanserojen maddelerle savaşan dağ çileği kurusu oldukça faydalı bir üründür.

Dağ çileği kurusu ne işe yarar sorusuna verilebilecek cevaplardan bir diğeri ise damar tıkanıklığını önlemesi. Kalp dostu olan dağ çileğini kuru ya da çiğ olarak tüketerek daha sağlıklı birisi olabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER