"Sezonun ilk retrosuyla buluşmak üzereyiz"

Astrolog Serap Gezer yazdı...

"Sezonun ilk retrosuyla buluşmak üzereyiz"

Merhabalar; sakin olalım… korkulacak bir şey yok... Ve sezonun ilk retrosu ile buluşmak üzereyiz.

Eminim bu Retro kelimesine yabancı değiliz artık.

Retrolar hayatımıza girdiğinden beri ne yapıp ne yapmayacağımızı şaşırmış durumdayız. Önce güzel haberi vereyim; bu sene Venüs ve Mars’ın retrosu yok.

Arkadaşlar; 4- 29 mart 2019 da, balık burcunda bir Merkür retrosu yaşayacağız. Ve bu Retro balık burcunun 29 derecesinde olacak.

29 derecenin astrolojideki önemi büyüktür. Neden mi? 29 derece sıkıntılı ve problemli bir derecedir.

Balık burcunda olan Merkür’ün önemine gelirsek; önce Balık burcuna bir göz atalım derim….

Balık burcu; su elementinin fedakâr, duygusal, içe dönük, unutkan, hata yapma olasılığı daha fazla olan, hayal gücü geniş, yaratıcı, sessiz, romantik, sezgisel, duygusal yoğunluğu fazla, kendini feda etme eğiliminde olan bir burçtur.

Fedakâr ve duygu yüklü balıkların bilinçaltı o kadar doludur ki, gerçeklerden uzaklaşmak onları biraz olsun rahatlatır. Çok çabuk karamsarlığa kapılırlar, kırılgan ve alıngandırlar.

Gelelim Merkür’e; Merkür iletişimi sağlayan akıl ve zihin gezegenidir. Tamamen iletişim, haberleşme ve bilgi alış-verişimizi sağlar. Konuları algılama şeklimiz, düşüncelerimizi ifade edebilme tarzımız, fikir alış-verişimiz Merkür kapsamındadır. Zihnimiz – aklımız –yazmamız- çizmemiz- kelimelerimiz ve iletişim şeklimizdir.

Astrolojide Merkür; tüccarları, hatipleri, bilim adamlarını ve hırsızları anlatır. İletişim yolu ile insanları kandırmaya çalışmak, yalan söylemek, karşı tarafı aldatmak, zihnimizi kötü kullanmak da Merkür kapsamındadır, satacağımız bir şeyi güzel, anlaşılır ve dürüst bir şekilde ifade etmekte Merkür kapsamındadır.

Doğum haritalarımız da Merkür hangi evde ve burçta ise; bizim iletişimimizi nasıl sağladığımızı, zihnimizi ve aklımızı nasıl kullandığımızı anlatır.

Kendimizi ne kadar doğru ve net ifade edebiliyorsak ve karşı tarafı ne kadar doğru anlayabiliyorsak bu bize Merkür’ü doğru kullandığımızı gösterir.

Balık burcu gibi duygusal bir burcun içinde, aklı temsil eden Merkür tabi ki rahat edemeyecektir. İkizler-başak ve balıklar bu retrodan daha fazla etkilenecek olan burçlardandır.

Merkür retrosunda gezegen özellikleri içselleşir ve iletişimde problemler başlar. Örneklersek; üç dersiniz, beş anlaşılır. Siz ‘evet’ dersiniz, karşı taraf ‘hayır’ anlar, yaptığımız yazılı ve sözlü anlaşmalar da yanlış anlaşılmalar yaşanır. Dolayısı ile Merkür Retro zamanlarında yapacağınız önemli iş anlaşmalarınızı - imzalarınızı Retro sonrasına bırakmanızı öneririz. Merkür yüzde yetmişi metal olan bir gezegendir; dünya üzerinde ki tüm iletişim sistemlerini; interneti, bilgisayarları ve elektroniği etkiler. Özellikle bu dönemde iletişimimizi sağlayan; telefon, bilgisayarlar ve internet ağlarında problemler yaşayabiliriz. Bilgisayarlarımız arızalanabilir, yanlışlıkla başkalarına mail atabiliriz, telefonlarımız kitlenebilir….

Merkür eskiye açık ama yeniye kapalı bir gezegendir. Eskide kalmış, tamamlayamadığımız, bitiremediğimiz tüm işlerimizi tamamlama fırsatı verir. Eski müşterilerinizle tekrar iş yapabilme şansınız doğabilir, eski arkadaşlarımızla karşılaşabiliriz ve eski aşklar da kapıya dizilir…. Ama bu eski aşklar Retro bitiminde geldikleri gibi giderler…. Ve siz bitirmiş olduğunuz ilişkinizde aslında ne kadar doğru karar verdiğinizi daha iyi anlamış olursunuz.

Duygu yüklü balıklar, bu Retro döneminde zorlanacaklardır.

Sevgili astroloji severler; eğer haritanızda Merkür’ün hangi burçta olduğunu biliyorsanız size ufak ufak bilgiler vereceğim.

Haritanız Merkür-Koç burcunda ise: açık sözlüsünüz, aceleci ve riskli kararlar alabilirsiniz. Sabırsızlığınız sizi bazen zor durumlara düşürebilir. Yaratıcı fikirleriniz vardır, konulara hemen çözüm üretebilirsiniz.

Haritanızda Merkür Boğa burcunda ise; fikirlerinizde kararlı ve sabitsinizdir. Konsantrasyon gücünüz fazladır. Konuşmalarınız güven vericidir. Mantıklı ve gerçekçi düşünürsünüz.

Haritanızda Merkür İkizler burcunda ise: meraklı, konuşkan ve heveslisinizdir. En karışık problemleri bile çözebilirsiniz. Kararlarınızda değişkenlik gösterebilirsiniz. Odaklanmakta zorluk çekerseniz işlerinizi yarıda da bırakabilirsiniz.

Haritanızda Merkür Yengeç burcunda ise: verdiğiniz kararlarda duygularınızda vardır. Öğrendiklerinizi kolay kolay unutmazsınız. Şiir yazma gibi bir yeteneğiniz olabilir. Ailenize karşı çok duyarlısınızdır.

Haritanızda Merkür Aslan burcunda ise: egonun kendini dile getirdiği bir yerdir. Düşüncelerinizi iddialı bir şekilde dile getirebilirsiniz. Konuşmalarınızda özgüveni yüksek bir lider görünümündesinizdir. Organizasyon yeteneğiniz çok gelişmiştir.

Haritanızda Merkür başak burcunda ise: zihninizin fevkalade güzel çalıştığını gösterir. Analitik bir zekânız vardır. İyi bir eğitmen veya bilim adamı olabilirsiniz. Her türlü ayrıntı ile ilgilenirsiniz. Ve mükemmellik sizin için önemlidir.

Haritanızda Merkür terazi burcunda ise: olaylara iki tarafın da gözü ile bakabilirsiniz. Siz fikirlerde ve düşüncelerde arabulucu ve çözüm üreten kişisiniz. Kelimeleriniz ve ifade tarzınız daima kibar ve olumludur.

Haritanızda Merkür Akrep burcunda ise: çevrenizle nasıl iletişim kuracağınızı bilirsiniz. Sezgileriniz kuvvetlidir. Bilinmeyene merakınız vardır. Sır tutarsınız.

Haritanızda Merkür Yay burcunda ise: sabırsız ve aceleci düşünceleriniz olabilir. İyimser ve dışa dönüksünüzdür. Zihniniz çabuk dağılabilir. Esprilisinizdir.

Haritanızda Merkür Oğlak burcunda ise: disiplinli ve düzenlisinizdir. İletişiminiz de tamamen realist ve mantıklısınızdır. Dikkatli ve ciddi bir insansınız.

Haritanızda Merkür Kova burcunda ise: düşüncelerinizi rahatlıkla ve özgürce ifade edebilirsiniz. Sıra dışı, orijinal ve yeni şeylere meraklısınızdır. Ama fikirlerinizde sabit ve inatçı olabilirsiniz.

Haritanızda Merkür Balık burcunda ise: kendinizi ve düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Dalgın bir zihniniz olabilir. Gerçeklerden kaçabilirsiniz. Güçlü önsezileriniz olabilir.

Sevgili Kanalben okuyucuları sizlerle paylaştığım bu ilk yazımda heyecanlı ve mutluyum…. 2019 da hepimizin yolu açık olsun.

 astroizmir

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 11:20
YORUM EKLE

banner47