Seksi başlatmanın en etkili yolu...

Cinselliği başlatmanın yolları nelerdir? İşte cinsel ilişkiyi başlatmanın en etkili 6 yolu!

Seksi başlatmanın en etkili yolu...

Cinsel ilişkiyi başlatmak erkek için çok zor olmasa da zaman zaman kadınlar için bir problem haline dönüşebiliyor. Kadın kendini baskı altında hissettiği için, her an yanlış bir şey mi yapacağım ya da beni yanlış anlar mı? korkusuyla rahat hareket edemiyor. Peki cinselliği başlatmanın yolları nelerdir? İşte cinselliği başlatmanın en etkili 6 yolu! 

İSTEKLERİNİZİ YAZIYA DÖKMEYİ DENEYİN

Bazıları için "seni şuan çok arzuluyorum" demek utandırıcı gelebilir. Bu tarz cümleleri kullanmakta zorluk çekiyorsanız, hislerinizi yazıya dökmek çekingenliğinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Eşiniz işe gitmeden önce, ceketinin cebine yazdığınız notu koyabilir, kişisel mailine bir mail atabilir veya cep telefonuna bir mesaj gönderebilirsiniz.

ARANIZDA BİR İMA YARATMALISINIZ 

Aranızda kimsenin bilmediği, size ait, size cinselliği çağrıştıracak bir cümle ya da kelime yaratın. Ama bunu sadece ikiniz bilin. Bu kelime ya da cümleyi anne-babanızın yanında dahi kullanabileceğiniz bir şey olsun. Mesaj diğerleri için ne kadar sıradan olursa olsun, sizin aranızdaki heyecanı ortaya çıkaracaktır. Örneğin; Bu akşam başım çok ağrıyor, arabayı park ettin mi? gibi sıradan basit cümlelerden bahsediyoruz. 

İPUÇLARI GÖNDERİN!

Eğer eşinizle bir türlü cinsel içerikli cümleler kullanamıyorsanız,endişelenmeyin. Kelimeler olmadan da kullanacağınız ipuçları da çok etkili olacaktır.Eşiniz televizyon seyrederken ensesinden öpebilir, duştan çıktıktan sonra veya yeni tıraş olduğunda onu öpücüklere boğabilir, akşam eve dönerken arabada onu tahrik edebilirsiniz.

BERABER YAPACAĞINIZ  HOBİLER EDİNİN

Bir çift olarak daha önce denemediğiniz bir şeyler yapın. Ortak ilgi alanlarınızı belirleyip bir gitar kursuna, dans kursuna, sosyal bir projeye katılabilirsiniz, birlikte sinemaya gidebilir veya hafta sonu yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Eşler birlikte yeni şeyler yaptıklarında, vücut daha çok dopamin salgılıyor ve bu da beyin kimyasallarını etkiliyor. Böylece çiftler kendilerini birbirine daha yakın hissediyorlar.  

BİRBİRİNİZE İLTİFAT EDİN

İlişkilerin makuz tarihidir ki bir süre sonra çiftler daha az şey paylaşmaya ve birbirlerine daha az iltifat etmeye başlarlar. Halbuki, evliliğin ilk yıllarında alışverişe birlikte gider, birlikte film izler, birlikte spor yapar, birlikte satranç oynarlar. Zamana yenilmeden, eşinize iltifat etmeye, onunla eskiden paylaştığınız şeyleri yeniden yapmaya başlayın. Birbirinizin olumlu taraflarını dile getirmek hem aranızdaki sevgi bağını besleyecek, hem de bol bol seviştiğiniz ilk zamanlarınızı size hatırlatacaktır. Güzel sözler söylemeyi alışkanlık haline getirin. 

ÖNCE SİZ MOTİVE OLUN 

Söz konusu eşinizi cinselliğe teşvik etmekse, öncelikle buna sizin kendinizi hazırlamanız gerekir. Zaten kendinizi akşama hazırladınız mı, yolun yarısını aştınız demektir. Koca bir gün boyunca yoğun bir iş temposunda çalışıp, çocukların peşinde koşturup, ruhen kendinizi cinselliğe hazırlayamıyorsanız, kendinizi bu moda sokmak için bir şeyler yapmanız gerekir. İşe kendinizi motive etmekle başlayın. 

Kaynak: elmaelma.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER