Seks yaparken canınız acıyorsa...

Seks yaparken can acır mı? İlk cinsel deneyim sonrasında da canınız acıyorsa sebebi bu olabilir

Seks yaparken canınız acıyorsa...

Seks yaparken can acır mı? İlk seks deneyiminden sonra can acımaya devam eder mi? Tüm bu soruların yanı sıra canınızın neden acığını içeriğimizde anlatacağız.

Cinsel birleşmede can acıması neden olur? Seks erkeklerin canını acıtır mı? İlk gecede kadınların canı acır mı? İlk birleşmenin ardından seks yaparken can acımaya devam eder mi? Tüm bu soruların yanı sıra cinsel birleşme esnasında zevk almaktan çok canınız mı yanıyor? Cevabınız evet ise size bu durumun nedenini açıklayacağız.

AĞRI, ACI VE YANMA OLABİLİR

Seks hayatı kimi kişiler için ne yazık ki sanıldığı kadar zevkin ön planda olduğu bir aktivite olamayabiliyor. Yapılan araştırmalara göre kadınların çok büyük bir çoğunluğu cinsel birleşme sırasında acı çekiyor. Bu acının karşı cinsin verdiği acıdan ileri geldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kadında cinsel birleşme sırasında gelen acıların birçoğu hastalıkların neden olduğu ağrılardır. Sebeplerin %80’inin jinekolojik hastalıklara bağlı olduğu bu acıların nedenleri arasında fizyolojik olduğu kadar psikolojik rahatsızlıklar da yatıyor. Disparani’de yani bizim bildiğimiz ismi ile ağrılı ilişkide birleşme anı geldiğinde vajina girişinde ya da daha derinlerde kasık bölgesinde ağrı, acı, yanma ve batma gibi rahatsızlık uyandırıcı hisler meydana geliyor.

AĞRI YAŞIYORSANIZ MUTLAKA JİNEKOLOĞA GİDİN

Ağrılı cinsel ilişki birçok kadının önemsemediği ya da katlanmak zorunda olduğu bir duruma dönüşmüş halde. Oysa artık bu konuda uzman doktorların olduğu ve cinselliğin konuşulabildiğini unutmamak gerekiyor. Cinsel ilişkide ağrı ve acı yaşayan bir kadının öncelikle jinekolog tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Eğer fiziksel açıdan herhangi bir sorun yoksa, psikolojik açıdan sorunun araştırılması gerekmektedir.

İLK İLİŞKİDEN SONRA DA CANINIZ YANABİLİR

Ağrılı cinsel ilişki ilk ilişkide yaşanabileceği gibi ilerleyen yıllarda da tekrar ortaya çıkabilir. Ağrı eğer dış cinsel organın girişindeyse yüzeysel, vajinada ise orta, rahim ağzı ya da kasıkta ise derin ağrı olarak adlandırılıyor. Psikolojik baskı altında kalmış kadınların birçoğunda görülen vajinismus, cinsel ilişkinin evlenene kadar gerçekleşmesinin onaylanmadığı toplumlarda sıklıkla görülmektedir. Korku, acı ve panik ile yaşanan ilk cinsel deneyim bir görev halini alıyor bu böylece devam ediyor. Bu hastalığın asıl sebebi psikolojik olduğundan tedavi bu yönde uzmanları ile devam ediyor.

ENFEKSİYONLAR DA ACIYA SEBEP OLABİLİR

Jinekolojik mantar, parazit, bakteri ve virüs enfeksiyonları genital bölgede ilişki sırasında acıya ve ağrıya sebebiyet veriyor. Acı ile birlikte akıntı, şişlik, kaşıntı, kızarıklık ve adet dışı da kanama da bu rahatsızlıkta görülebiliyor. Enfeksiyona bağlı olarak ortaya çıkan ağrıların tedavisinde ciddi ilaçlar ya da iğneler kullanılıyor. 

MENOPOZ DÖNEMİ DE ETKİLER

Menopoz ve emzirme döneminde kadınlarda genital bölgede meydana gelen kuruluk ağrılı cinsel ilişkiye sebep olabiliyor. Jeller ve kremlerle bu ağrıyı azaltmak ise mümkün. HPV Virüsü Cinsel ilişki ile bulaşan bir hastalık olan HPV cinsel birleşme sırasında ağrı oluşmasına neden oluyor. Bu virüsün tedavisi için krem ve haplar kullanılıyor. 

VAJİNA DARSA...

Yapısal olarak dar ya da kısa vajinaya sahip olmak cinsel birleşme sırasında acı yaşanmasına sebep oluyor. Vajina yapılarının tedavisi için cerrahi operasyonlar ile düzeltmeler sağlanabiliyor. Ayrıca yumurtalıklardaki çikolata kistleri de derin ağrıya sebebiyet veren rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Çok fazla doğum gerçekleştiren kadınlarda da üreme organının sarkması yüzünden acılı cinsel birleşme yaşandığı gözlemlenmiştir.

Kaynak: elmaelma.com

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER