Seçiminizi İyi Yapın, Puanları Toplayın

Her genç kız hayatının dönüm noktası günlerden biri olan mezuniyet gecesinin yıldızı olmayı düşler. Bu nedenle mezuniyet törenine 3 ay kala başlar kombin arayışlarına. Ben de cici kızlarımıza fikir vermesi açısından bu yazıya yer vermek istedim. Bu ayki yazımda mezuniyet geceleri için kıyafet önerileri ile buradayım.

Seçiminizi İyi Yapın, Puanları Toplayın
DİLEK SÜSLÜER / BEN HABER
 
Mezuniyet baloları dönemi geldi, çattı! Siz de bu sıralar 'Bana ne renk gider?', 'Bu, tam senin rengin', 'O renk seni boğar', 'Bu rengin modası geçti' gibi cümleleri sıkça kullanıyor ve de çevrenizdekilerden duyuyorsanız, mezuniyette kıyafetinizin modeli kadar, renginin de büyük önem taşıdığını fark etmişsiniz demektir. O halde biz de renklerin içine dalıyor, o özel gece için en uygun renkleri sıralıyoruz.
 
 
RENKLER
 
Asil bir duruş, ince bir görünüm, fotoğraf albümlerinde yıllara meydan okuyan bir renkle, eskimeyen bir siz... Kulağa hoş geliyor, değil mi? Tüm zamanların rengi siyahı tercih edecekseniz, önerim; modeli hareketlendirmeniz... Siyah iyi bir seçim ancak bazı durumlarda sizi sıkıcı gösterebilir. Örneğin balık kesimli bir elbise yerine, aynı kesimde bir etek ve üzerine giyeceğiniz trendy bir büstiyerle stilinizi konuşturabilirsiniz. 
 
Sezonun patlayan renklerinden biri de sarı. Neredeyse tüm markalarda sarı tonlarında parçalar bulmak mümkün. Sarı denemenizi şiddetle öneririm. İster esmer, ister sarışın, ister kızıl olun; limon sarısı bir elbiseyle trendi yakalayabilirsiniz. Mezuniyet gecenizde ışıltılı bir mücevherle tamamlayacağınız sarı elbisenizle, partinin en dikkat çekici kızı olabilirsiniz. 
 
 
Beyaz, hiçbir sezon bu kadar moda olmamıştı. Renk kartelamızın ilk sıralarında yer alan beyaz; duruluğun, sadeliğin ve zarifliğin simgesi. Siz de bir kuğu gibi görünmek istiyorsanız, mezuniyet alışverişine çıktığınızda mutlaka birkaç beyaz tasarım deneyin. Beyaz elbiselerde kumaşın kalitesine ve dokusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Beyaz ile zarif, iddiasız ama gösterişli görünebilirsiniz. Elbisenin yüzünüze yakın bölümünde küçük oyunlarla tasarıma hareket katabilir, biraz ışıltı ya da tül ve dantel kullanabilirsiniz. 
 
Mezuniyet gecesi, son dört yıl içerisinde arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte neleri başardığınızın kutlanması anlamına gelen unutulmaz bir andır. Aynı zamanda tüm o geç saatlere kalmalara, uzun dokümanlara ve sınavlara bir süreliğine veda niteliği taşır. Bahar ayları kendini göstermeye başladığından beri genç kızların mezuniyet elbiseleri telaşı da şimdiden başladı. Mezuniyet günü en yakın arkadaşlarınızla pişti olmamak için mezuniyet elbisenizi seçerken dikkatli olmanız gerekecek. Bir de elbisenin güzelliğine aldanmak yerine, vücut ölçülerine göre hareket ederseniz gecenin en şık kızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olacaksınız. Çünkü bir elbisenin güzelliğinden çok, sizin onu nasıl taşıdığınız daha önemlidir.
 
 
KÜÇÜK TÜYOLAR
 
Göğüs kısmınız çok genişse ve kollarınızda fazlalıklarınız varsa, straplez bir model seçememeniz gerekecektir. Aynı şekilde göğüsleriniz çok küçükse de straplez bir modeli taşıyamayabilirsiniz. Bunun için farklı tasarımlarda üretilmiş askılı elbise modellerini tercih edebilirsiniz. 
 
Dik bir duruşa ve geniş omuzlara sahip olanlar, göğüsleri yeterli büyüklükte ve ölçülü şekilde olanlar straplez elbise giyerlerse son derece yakışacaktır.
 
Mezuniyetiniz balo havasında değil de kokteyl havasında olacaksa balo elbisesi yerine kokteyl elbisesi tercih etmelisiniz.
 
Kısa boyluysanız, uzun bir mezuniyet elbisesi seçerek hem boyunuzu daha uzun gösterebilir hem de yüksek platformlu ayakkabılarınızı gizleyebilirsiniz. Uzun boylular ise istediği boyda elbiseyi giyme imkanına sahip olduğu için çok şanslılar.
 
2016 yaz sezonu renklerinden olan lila, sarı, turuncu, mor ve pasteller mezuniyet elbiselerinde de ön planda olacak. Bu yılın trendlerinden çiçek desenli (floral), düşük omuzlu, pastel renkli, payet işlemeli veya narin dantel detaylı bir elbise ile oldukça şık görünebilirsiniz. Üstelik bu tür bir elbise rahatlığı ile gece eğlenmek için de oldukça ideal bir seçim olacaktır. Henüz mezuniyetinde ne giyeceğine karar veremeyenler için ufak tüyolar verebilirim… 
 
 
IŞILTILAR
 
Göz alıcı bir elbise tercih etmek istiyorsanız,  tasarımı payetli ve IŞILTILI MODELLERDEN TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.
 
ÇİÇEK DESENLER (FLORAL)
 
Mezuniyet gecesinde siz de çiçek gibi açabilirsiniz! Birkaç sezondur trendler arasında olan floral desenler, mezuniyet gecesi için de biçilmiş kaftan. Tazelik hissi veren çiçek desenler, tam da yaşınıza göre, renkli ve iddialı olmak isteyen genç kızların bu seneki tercihi çiçek desenli elbiseler… 
 
ROMANTİK BİR GÖRÜNÜM KAZANMAK İÇİN SOFT RENKLERDE ÇİÇEK DESENLİ ELBİSELERİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.
 
TÜTÜLER
 
Kızlarımızın en çok tercih ettiği modeldir tütü etekler... Üst bölümünü düz ya da ışıltılı kumaşlarla bütünleyince ortaya çok şık ve hareketli modeller çıkabiliyor…
 
MEZUNİYET AYAKKABISI 
 
Ayakkabı demişken, mezuniyet ayakkabınızın da elbiseniz ile uyumlu olması, şıklığınızı koruyabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Çok süslü elbise ve çok süslü ayakkabıyı bir arada kullanmak biraz abartı kaçabilir. Sade bir mezuniyet elbisesi tercih edecekseniz, ayakkabınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Şunu da sakın unutmayın; en şık olmak, en süslü elbiseyi giyip, en abartılı takıları takmak değildir. Bu nedenle her şeyi kararında tutun ki insanlar size bakarken gözleri yorulmasın. Seçtiğiniz balo elbisesi ile güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve gecenin bütün puanlarını toplamak sizin elinizde.
 
 
SAÇ MODELİ ELBİSEYİ TAMAMLAMALI
 
Saçlarınızı yaptırırken de yine elbisenizin modeline göre karar vermeniz gerekecek. Ağır bir mezuniyet elbisesi giyecekseniz, saçlarınızın tepeye sıkı bir şekilde toplatabileceğiniz gibi yan topuz modelini de deneyebilirsiniz. Elbiseniz biraz daha salaş olacaksa, saçlarınızı dalga dalga yaparak açık bırakabilirsiniz. Hatta şerit görünümünde bir taç ya da canlı çiçekler takarak prensese benzeyebilirsiniz.
 
ÇANTA SEÇİMİ
 
Mezuniyet çantası seçiminizi yaparken elbisenizin ve ayakkabının rengini göz önünde bulundurun. Elbise düz tonlardaysa, çantanız ve ayakkabınız renkli olabilir. Çanta ile elbisenizi aynı renklerde tutarak bir bütün de oluşturabilirsiniz. Mezuniyet çantası seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise çantanın şık ve zarif görünmesi. Unutmayın, büyük ve abartılı çantalar günlük kullanım için daha uygun.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER