Şampuanınıza şeker eklerseniz...

Şekerin saça faydaları nelerdir? Şekerin saça olan faydalarını duyunca inanamayacaksınız! İşte şekerin saça olan inanılmaz faydaları!

Şampuanınıza şeker eklerseniz...

Şekerin sağlığımıza olan zararlarını her geçen gün daha iyi kavramaktayken uzmanlar yeni bir şey ortaya çıkardı. Şekerin şimdi de saça olan faydası ortaya çıktı. Şekerin saça olan faydalarını duyunca inanamayacaksınız! Peki şekerin saça olan faydaları nelerdir? Bu inanılmaz faydasını Dermatolog Dr. Francesca Fusco'dan öğrendik! 


SAÇLARI DERİNLEMESİNE TEMİZLİYOR 

Şekerin vücuda ne kadar zarar verdiğini bilmeyen yoktur herhalde. Ancak uzmanlar şampuana şeker eklemenin saçları daha temiz ve sağlıklı yaptığını söylüyor. 


 ÖLÜ HÜCRELERİ ARINDIRIYOR 

1 kaşık şeker eklediğiniz şampuanı saç derisine nazikçe masaj yaparak uygularsanız, saç derisindeki yapışkan maddeyi temizler  ölü deri hücrelerini ortadan kaldırarak bakım ürünlerinin saça daha etkili bir şekilde nüfuz etmesini sağlar.


4 YIKAMADA 1 UYGULAYIN

Aynı anda hem saçlarınızı daha iyi temizliyor hem de daha iyi nemlendiriyor. Dermatolog, şekerin nemlendirici şampuanla karıştırılması gerektiğini söyleyerek sadece 4 yıkamada bir uygulanması konusunda uyardı.

Kaynak: elmaelma.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER