banner51

Saç Dökülmesi İçin Doğal Çözümler

Saç dökülmesi farklı sebeplerden kaynaklanabilen ve doğal çözümleri olan bir durum. İşte evhamlanmak yerine yapabilecekleriniz.

Saç Dökülmesi İçin Doğal Çözümler
Sabah tararken, gün içinde bozup tekrar toplarken elinize avuç dolusu saç geliyor. Geçtiğiniz yerlerde, omuzlarınızda, giysilerinizde hep dökülen saçlarınız var. 'Bu gidişle başımda saç kalmayacak' lafı sizin için artık şaka değil, gerçekten endişelisiniz.
 
Saç dökülmesi, farklı sebeplerden kaynaklanabilen ve doğal çözümleri olan bir durum. İşte evhamlanmak yerine yapabilecekleriniz :
 
 
1. Saç köklerinin de nefes almaya ihtiyacı var. Her gün saçlarınızı en azından iki saat açık bırakın. Zeytinyağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağı karışımı ile saç diplerine beş dakika masaj yapın. Böylece saç derinizin gözenekleri nefes alırken kan dolaşımı hızlanacaktır. Saç dökülmesinin azaldığını göreceksiniz.
 
 
2. Isırganın saçları güçlendirdiği bilimsel bir gerçek. Ancak bunun için ısırgan içerikli şampuanlar kullanmak zorunda değilsiniz. Banyoya girmeden önce taze ya da kuru birkaç ısırgan yaprağını bir bardak sıcak suda demleyin. Bunu bir kap ılık suya ilave edin ve banyodan çıkarken saçlarınıza dökün, durulamayın.
 
 
3. Mutfağınızda duran ve belki de arada bir varlığını hatırladığınız biberiye de saç dökülmesine karşı etkili bir bitki. Bir tutam biberiyeyi bir cezvede kısık ateşte 15 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra bir kap ılık suya ilave edin ve saçlarınız için durulama suyu olarak kullanın.
 
 
4. Yarım litre suyu kaynatın. Altını kapatır kapatmaz içine bir tatlı kaşığı lavanta atın. On beş dakika demlediğiniz lavantayı temiz bir kap ılık suya katın ve her banyodan sonra saçlarınıza dökün. Hem saçlarınız mis gibi kokacak hem de dökülmesi azalacak. 
 
Eğer saç dökülmesi uzun süredir devam ediyorsa ve aşırıysa, artık saç dipleriniz görünmeye başladıysa mutlaka doktora başvurmalısınız.  
 
 
Kaynak: Habertürk
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER