Saç boyası saç döker mi? Saç boyasının zararları nelerdir?

Saçtaki beyazları kapatmak ya da farklı renkler kullanmayı seven kadınların sık sık tercih ettiği saç boyası saç döker mi ve saç boyasının zararları nelerdir sizler için araştırdık. İşte saç boyasının bilinmeyen zararları...

Saç boyası saç döker mi? Saç boyasının zararları nelerdir?

Çeşitli kimyasallardan üretilen saç boyalarının piyasada bir çok alternatifi bulunuyor. Ancak bazılarının içerisinde bulunan aşırı kimyasallar saçlara zarar vererek yıpranmış görünüme ve saç derisi problemlerine sebep olabilir. "Yasemin.com" ekibi olarak sizler için saç boyası saç dökülmesi yapar mı ve saç boyasının ne gibi zararları vardır sorularının yanıtını araştırdık.

İŞTE SAÇ BOYASININ ZARARLARI

- Saç boyasının içerisinde bulunan bazı pigmentler kansere neden olmaktadır. Avruğa'da yapılan bir araştırmaya göre; sık sık saç rengi değiştiren ve bu boyaları kullanan kişilerde "lenfoma kanseri" riskinin yüksek olduğunu açıkladı.

- Saç boyalarının içerisinde bulunan PPD(parafenilendiamin) maddesi, saç köklerinde yara oluşmasına, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, cilt derilerinde döküntü, göz kapaklarında şilşik gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. 

- Saç boyaları, saçlarda sertleşme, kuruma ve aşırı derecede dökülmelere yol açabilir. Düzenli olarak saç boyayan kişilerin saçların seyrelme ve bölgesel dökülmeler görülebilir.

- Saç boyaları yalnızca saçlara değil, çeşitli sağlık problemlerine de neden olabilir.

Kaynak: Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER