Sabah seksinin faydalarına inanamayacaksınız!

Seksin faydaları nelerdir? Uzmanlara göre, sabah seks yapmanın diğer zamanlara göre bir çok olumlu yanı var. İşte sabah seksinin faydaları!

Sabah seksinin faydalarına inanamayacaksınız!

İlişkileri taze tutmanın en kilit noktalarından biri de sabah yapılan sekstir. Kadınlar genellikle kendilerini bakımsız hissettikleri için, sabah sekslerini pek tercih etmezler. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki hem ilişkinin düzgün ilerlemesi hem de sağlık açısından, sabah yapılan seksin birçok faydası var. Sabah seksi faydalı mı diye merak edenler bu yazımız tam size göre. İşte sabah seksinin faydaları!

ORGAZMA ULAŞMA KOLAYLAŞIYOR

Kadınlar genelikle sabah uyanınca, üzererindeki mahmurluktan dolayı kendilerini bakımsız hissederler ve sabah seksini bu yüzden pek tercih etezler.Ancak kendinizi rahat bırakmalısını ve iyi hissetmelisiniz. Çünkü araştırmalara göre sabah yapılan sekste orgazma ulaşma daha kolay oluyor.

MİGREN VE EKLEM AĞRILARINA İYİ GELİYOR 

Migren ve eklem ağrısı yaşayanlar dikkkat! Gün içerisinde bu ağrılardan dolayı çok şikayet ediyorsanız, sabah yapılan seks bu şikayetlerinizi gidermeye yardımcı oluyor. İlişkinizdeki bağı güçlendiren oksitosin hormonu aynı zamanda kan basıncınızı da düzenleyecek ve kalp hastalıkları riskinizi de azaltacaktır.   

CİLDİNİZ IŞILDAYACAK 

Sabah seksi vücudun endorfin hormonu salgılamasını sağlar. Bu sayede güne ışıl ışıl ve taze bir ciltle devam edebilirsiniz. 

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUYOR 

Kilosundan dolayı şikayetçi olanlara genellikle uzmanlar sabah sporunu öneriyor. Ancak siz de kilo vermek için spor salonuna gitmeye üşenenlerdenseniz, sabah sporunuz için seksi tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem sabah sporunuzu yapacak hem de hızlı bir şekilde kilo vermiş olacaksınız. 

Kaynak:elmaelma.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER