Oruç sonrası metabolizma hızlandırma programı

Ramazan ve bayram sonrasında yavaşlayan metabolizmanızı sizler için hazırladığımız program sayesinde hızlandırabilirsiniz

Oruç sonrası metabolizma hızlandırma programı

İşte oruç sonrası metabolizma hızlandırma programı...

Ramazan ayında ve bayramda kurulan zengin sofralar,metabolizmanızın yavaşlamasına ve kilo almanıza neden olabilir. Ancak her gün uygulayacağınız birkaç kural sayesinde, metabolizmanızı tekrar hızlandırabilir ve kilo vermeye başlayabilirsiniz. Sizler için oruç sonrası metabolizma hızlandırmanın yollarını araştırdık.

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN

Oruç tutarken vücudun ihtiyacı olan su, yeterli miktarda alınamaz. Bu nedenle metabolizma yavaşlar ve sağlık sorunları ortaya çıkar. Ramazan'dan sonra su tüketimini günün belirli saatlerine yaymalı ve her gün en az 10 bardak su tüketilmelidir.

HAZIR İÇECEKLERDEN UZAK DURUN

Asitli içecekler içerdiği şeker nedeniyle vücudun yağlanmasına sebep olur. Gazlı içecekler tüketmek yerine evde, lezzetli detoks suları hazırlayabilirsiniz. Detoks suları metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

LİFLİ BESİNLER TÜKETİN

Lif bakımından zengin besinler, hem uzun süre tok kalmanızı hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Bu nedenle lif bakımından zengin meyve ve sebzeleri bol bol tüketmelisiniz.

UYKU DÜZENİ OLUŞTURUN

Uyku kalitesi, iştahı, hormon dengesini, metabolizmayı ve kiloyu etkiler. Bu nedenle Ramazan'da beslenme alışkanlıklarıyla değişen uyku düzeninizi de eski haline getirmeniz gerekiyor. Gece 23.00 ve 05.00 arasında yemek yememeniz, uykuda olmanız gerekiyor.

YÜRÜYÜŞ YAPIN

Her gün düzenli olarak 1 saat yürüyüş yapmak, hem metabolizmanızı hızlandırır hem de fit bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Öğle ya da akşam yemeğinden sonra yürüyüş yapabilirsiniz.

Kaynak: Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER