Neden yalnızım sorusunu kendinize soruyorsanız; İşte nedenleri!

'Neden yalnızım?' sorusunu son zamanlarda çok sık kendinize soruyorsanız aslında görmezden gelinen sorunu sizin için bir araya getirdik

Neden yalnızım sorusunu kendinize soruyorsanız; İşte nedenleri!

Bazı insanlar yalnızlığı tolere edebilir hatta bundan zevk bile alabilirler. Yalnızlığın verdiği huzuru biri ile mutsuz bir birlikteliğe tercih ederler. Ancak yalnızlığın verdiği yükü kaldıramayıp bu durum karşısında depresyon eğilimine giren insanlar da az sayıda değildir. Ben neden yalnızım? Neden düzgün bir ilişkim yok? Ben ilişki yaşamaya değer biri değil miyim? Güzel bir ilişkiyi ya da bir sevgiliyi hak etmiyor muyum? Neden bir sevgilim yok? gibi sorular sürekli kafalarında dolanır ve bu durum mutsuzluklarına mutsuzluk katar. Peki nedir bu yalnızlığın nedeni ya da nedenleri?

BASİT FLÖRT İÇİN BİLE ADIM ATMAMAK
Bu durumun duygusal mükemmelliyetçilik, aşırı özgüvensizlik, umutsuzluk, depresyon gibi sebepleri olabilir. Kişiler bu gibi nedenlerin en az biri yüzünden hoşlandıkları ya da ciddi bir birliktelik kurmaya aday gördükleri insanlara duygularını belli etmekten korkabilir ve duygularını erteleyebilirler. 

Hoşlandığı kişiye yetemeyeceğini düşünme, delicesine aşık olamadıktan sonra herhangi bir kişiye şans verip onu tanımayı gereksiz bulma, kendisini hoşlandığı insanın yanına yakıştıramama gibi nedenler de bir ilişkiye başlamanın önündeki engellerin ciddi sebeplerindendir.

BAŞKASINA VAKİT AYIRARAK BENLİĞİNDEN ÖDÜN VERECEĞİNİ DÜŞÜNMEK
Eğer bir ilişkim olmazsa çok daha rahat ve özgür olacağım. Bana karışan ve sürekli ne yapmam gerektiğini söyleyen birisi olmayacak, tüm vaktimi kendime ayıracağım ve zamanımı beni tüketen bir birliktelik ile harcamayacağım düşüncesi de karşı cins ile kurulması muhtemel bir birlikteliği başlamadan bitirmenin bir nedeni olabilir.


YETERİ KADAR SOSYALLEŞMEMEK
Günümüzde gelişen teknoloji ile neredeyse herkesin akıllı telefon sahibi olması ve sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullanmaları da aslında yalnızlığın bir nedeni olabiliyor. 

Dışarı çıkıp sosyalleşmek ya da arkadaşlarıyla vakit geçirmek yerine elektronik cihazlar başında zaman geçirmeyi yeğleyen insanlar sosyalleştiğini düşünürken aslında daha da yalnızlaşıyor.

Kaynak: elmaelma.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ben  güzel   değilim
ben güzel değilim - 8 ay Önce

güvenilecek kendini beğenmesin insancil bir erkek olabilir

Raşit yıldızer
Raşit yıldızer @ben güzel değilim - 6 ay Önce

öyle birisi olduğumu düşünügorum peko neden burdayım

anlamiyorum
anlamiyorum - 1 hafta Önce

3 te 0 neden yalnizim

SIRADAKİ HABER