Mutlu Kaya'dan sevindiren olay!

Katıldığı ses yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde eski erkek arkadaşı tarafından silahla vurularak yaralanan Mutlu Kaya, firavunlara da uygulandığı belirtilen tedavi yöntemiyle yürümeye başladı.

Mutlu Kaya'dan sevindiren olay!

2015 senesinde 19 yaşındayken sanatçı Sibel Can’ın da jüri üyesi olduğu bir televizyon kanalında ses yarışmasına katıldı. Bir süre sonra eski erkek arkadaşı Kaya’yı Diyarbakır Ergani’deki evinin önünde tabancayla başından vurdu. 38 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayati tehlikesini atlatan Mutlu Kaya’dan üç sene sonra sevindiren haber geldi.

MUTLU KAYA’DAN SEVİNDİREN HABER                                                                                                                                                                                                                                                            Ağır yaralanan genç kız uzun süre yoğun bakımda tedavi gördü. Hastaneden çıktığında konuşma güçlüğü çeken ve yürüyemeyen Kayadan, sevindiren haber geldi.

FİRAVUNLARA UYGULANAN YÖNTEMLE YÜRÜMEYE BAŞLADI

Yaklaşık 6 ay önce sinir sonlarını uyararak beyne ileti gönderen Refleksoloji Uzmanı Mehmet Savaş’la tanıştı. Yapılan tedaviyle genç kız yürümeye başladı, konuşması da akıcı hale geldi. Savaş, “Mutlu Kaya 6 aydır tedaviye devam ediyor. Çok şükür iyiye gidiyor. İlk geldiği dönemde ayak sürtünmeleri falan vardı. Avuç içi açılmıyordu, konuşması fazla yoktu. Şimdi konuşması çok akışkan, avuç içini açabiliyor. Bu yaptığımız refleksolojidir. Refleksoloji ayak tabanı ve avuç içine yapılan bir tedavidir. Bu tedavide dünyanın etkili tedavilerinden bir tanesidir. Yeni bir tedavi değil. 12 bin yıl önce firavunun aldığı bir tedavidir. Mezarından çıkan tabletlerden refleksiyolojinin faydalarını anlatıyor. Masaj bu sinir sonlarını uyararaktan beyne ileti gönderiyoruz Mutlu 6 ay önce başladı, durumu iyiye gidiyor ama 1-2 yıl sürecek. Yürümenin dışında inşallah kendisini koşturacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER