banner9

Lazım Olur Diyeceğiniz 17 Küçük Bilgi

İşte hayatınızı kolaylaştıracak 17 pratik bilgi...

Lazım Olur Diyeceğiniz 17 Küçük Bilgi
 
Eğer telefonunuzu ya da başka bir elektronik aletinizi suya düşürdüyseniz içi pirinç dolu bir poşette bekletin. Pirinç elektronik aletin içindeki suyu emecektir.
 
 
Eğer akşamdan kaldıysanız bir bardak muzlu milkshake için. Toparlanmanıza yardımcı olacaktır.
 
 
Eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız 3 gün üst üste saunaya girin. Bu vücudunuzdaki nikotini atmayı sağlayacak ve sigarayı bırakmanızı kolaylaştıracak.
 
 
Uykuya dalmakta problem çekiyorsanız yatağa gitmeden önce bir bardak taze sıkılmış limon suyu için ya da bir kaşık bal yiyin. Böylece daha kolay uykuya dalabilirsiniz.
 
 
Sivilce probleminiz mi var? Aynı yastık kılıfında uzun süre yatmak bu probleminizi arttırabilir. En az 2-3 günde bir yastık kılıfınızı değiştirin.
 
 
Tıkanmış burnunuzu temizlemenin kolay yolu: Dilinizle damağınızı ittirirken parmağınızla kaşlarınızın arasına bastırın ve bunu 20 saniye boyunca tekrarlayın.
 
 
Eğer boğazınız ağrıyorsa salatalık dilimleri yemeyi deneyin. Hem boğaz ağrınızı hafifletecek hem de boğazınızdaki kaşıntıyı geçirecektir.
 
 
Eğer tek gözünüzü aydınlık bir yerde kapalı tutup ışık olmayan bir ortamda açarsanız karanlıkta görebilirsiniz. Korsanların göz bandı kullanmasının asıl amacı da gece görüşlerini kolaylaştırabilmek içindir.
 
 
Kahvaltıda bir parça çikolata yemek modunuzu dengeleyip gün boyu mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.
 
 
Kırmızı şarap lekesinden beyaz şarap kullanarak kurtulabilirsiniz.
 
 
Yeni bir şeyler öğrendikten sonra biraz kestirirseniz bilgilerinizin hafızanızda taze kalmasını sağlayabilirsiniz.
 
 
Kusacak gibi hissediyorsanız ama kusmak istemiyorsanız bir parça nane yiyebilir veya naneli sakız çiğneyebilirsiniz.
 
 
Eğer saçınıza sakız yapıştıysa kesmenize gerek yok. Biraz çikolata eritip sakızın üzerine sürün. Kolaylıkla saçınızdan ayrılacaktır.
 
 
Muz sinek ısırıklarının yarattığı şişliği indirmekte ve kaşıntıyı geçirmekte kesinlikle etkili olur.
 
 
İçtiğiniz her bardak alkollü içkinin yanında bir bardak su içersiniz ertesi güne çok daha rahat başlarsınız.
 
 
Eğer çamaşırlarınız çektiyse içinde buzlu su ve saç bakım kremi olan bir leğenin içine bırakın. Eski haline dönmesine yardımcı olacaktır.
 
 
Yatmadan önce yeşil çay içmeniz metabolizmanızın çalışmasını sağlayacak ve uykudayken bile kalori yakmanıza sebebiyet verecektir.
 
 
Kaynak: Mahmure.com
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER