Korona günlerinde ev modası

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını modayı da vurdu! “Evde Kal” sloganıyla karantina günlerini evde geçirenler, yeni akımlara imza atarak modaya yön verdiler

Korona günlerinde ev modası

Dünya ünlü sanatçıların yanı sıra Türkiye'de ünlü sanatçılar da bu akımlara ayak uydurarak sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunmayı ihmal etmediler.

İşte ünlü sanatçıların karantina günlerinde “Ev Modası”...

YASTIK ELBİSELER

Bu akım için gerekli olan sadece; Yastık ve kemer... Brezilya'lı sosyal medya fenomeni Thássia Naves'de pillow challenge akımını başlatanlardan.

Türkiye'de de bu akıma uyduran bir çok sosyal medya fenomeni ve ünlü sanatçı da dahil oldu. İşte o isimler; Şeyma Subaşı, Enis Arıkan, Edat Taşpınar, Dila Tarkan...

EŞOFMAN MODASI

Eşofman rahat olması nedeniyle yıllardır ev modunun vazgeçilmez parçalarındandır. Korona karantina günleriyle birlikte farklı tasarım ve modelleriyle eşofmanlar da böylelikle ev modasında en çok tercih edilen kıyafetlerden biri oldu. Hatta o kadar ki eşofman satışlarında artış olduğu iddia ediliyor. Korona günlerinde eşofman modasında; Sweatshirtli, büstiyerli ve braletli takımlar en popüler modeller arasında yer alıyor.

ŞIK KIYAFET MODASI

Korona günlerinde bir de böyle bir moda var. Evde güzel giysiler giyip, makyaj ve saç yapıp dolaşmak. Giyinmeyi ve makyaj yapmayı her daim seven kadınlar, evde kaldıkları bu dönemde özlemlerini bu şekilde gideriyor diyebiliriz. Aslında bu akım psikologlar tarafından da onaylanmış bir durum. Çünkü giyinip, süslenmek ve kendine özen göstermek kadınların kendini psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlıyor. Bu akım kanıtlanmış bir gerçek!


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER