Koltuk altı bakımı nasıl olur?

Koltuk altı bakımı nasıl yapılır? Koltuk altı kokusu nasıl önlenir? Koltuk altı kararması nasıl geçer? Sizler için araştırdık

Koltuk altı bakımı nasıl olur?

İşte koltuk altı bakımı hakkında bilmeniz gereken her şey...

Koltuk altı bakımı, oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü koltuk altında bulunan ter bezleri; vücuttaki toksinleri atmak ve vücut sıcaklığını dengelemek için çalışırlar. Koltuk altı bölgesinin sürekli katlanan bir bölge ve aşırı tüylenmeye eğilimli olması sebebiyle cilt sürekli tahriş olabilir. 

Terlemeyle birlikte koltuk altında oluşan bakteriler, zamanla koku oluşumuna ve cildin tahriş olmasına sebep olur. Özellikle koltuk altı kılları ve kıl kökleri, bakteriler için sıcak bir ortam oluşturur. Koltuk altı tüylerini düzenli olarak almak ve bölgenin temiz tutulması koku sorununu en aza indirecektir. Bunun yanı sıra çok aromalı yiyecekler yemek de koku sorununun artmasını neden olur. 

Koltuk altında oluşan bakterileri önlemek için adaçayını pamuğa batırıp, koltuk altı bölgenizi temizleyebilirsiniz. Adaçayının antiseptik özelliği sayesinde koltuk altında bakterilerin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Tüylerinizi aldıktan sonra cildinizin tahriş olmaması için nemlendirici uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Koltuk altı bakımınızı doğru yaparsanız, kararma sorununun da önüne geçebilirsiniz.

Kaynak: yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER