banner51

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir?

Kıskanç bir erkek arkadaşınız varsa hayatınız biraz zorlaşabilir. Sosyal çevrenizle onun kıskançlıkları arasında denge kurmakta zorlanıyorsanız, bu önerilere kulak verin.

Kıskanç Erkekle Nasıl Baş Edilir?
Sizi çevrenizdeki tüm erkeklerden kıskanan biriyle birlikteyseniz, bu en başlarda hoşunuza gitmiş olsa bile, hayatınız gittikçe zor bir hale gelebilir. Çevrenizdeki her erkeği bir tehdit olarak gören ve bu yüzden hayatınıza müdahale eden biriyle sorunsuz bir ilişki yaşamak için tavsiyelere göz atmaya ne dersiniz?      
 
 
Güvenini Kazanın
Sevgiliniz sizi çevrenizdeki erkeklerden kıskanıyorsa ilk olarak onun güvenini kazanmaya çalışın. Çevrenizdeki erkekleri tanımadığı için ya da erkek arkadaşlarınızla samimi olduğunuzu düşündüğü için kışkançlık hissedebilir. Hayatınızda sadece onun olduğunu ve çevrenizdeki diğer erkeklerle arkadaşlıktan öte bir şey düşünmediğinizi açıkça anlatın.  
 
 
Arkadaşlarınızdan Vazgeçmeyin
Bu ilişkide sadece sevgilinizi değil, arkadaşlarınızı da kaybetmemek için uğraşmanız gereken zamanlar olabilir. Sadece birkaç aydır birlikte olduğunuz biri için arkadaşlarınızdan vazgeçmemelisiniz. Kıskanç bir erkek için arkadaşlıklarınızı bitirmeniz sadece gelecekte pişman olmanıza sebep olur. Elbette hayatınızdaki erkek arkadaşlarınızın sizinle sadece "arkadaş" olduğundan ve sizinle ilgili bir beklentilerinin olmadığından da şüphe etmemelisiniz. 
 
 
Düşünceli Olun
Sevgilinizin hislerine karşı mümkün olduğunca ılımlı yaklaşmaya çalışın. Belki de sizi diğer erkeklerden kıskanmasının oldukça basit bir sebebi var ya da diğer erkeklerin hayatınızda ondan daha önemli bir yer kapladıklarını düşünüyor. Onu anlamaya çalışın ve hayatınızda ne kadar önemli bir yeri olduğunu anlaması için bir şeyler yapın. 
 
 
Habersiz Bırakmayın
Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda ya da iş yerinde mesaiye kalmanız gerektiğinde onu haberdar edin. Bunu zorunda olduğunuz için değil, ondan saklayacak bir şeyinizin olmadığını göstermek için yapın. Böylece zamanla hem size olan güveni artacak hem de kendini daha rahat hissedecek.
 
 
Sınırlarını Öğrenin
Sevgilinizin kıskançlık yaptığı konulara dikkat edin ve hangi konuların onun için gerçekten sorun olduğunu anlamaya çalışın. Gerekirse bunları konuşun. Erkeklerin bulunduğu bir ortamda olmanızdan mı rahatsız? Ya da bir erkek arkadaşınızla buluşmanız mı onun için sorun? Bunları öğrenin ve karşılıklı fedakarlıklarla orta yolu bulmayı deneyin.       
 
 
Arkadaşlarınızla Tanıştırın
Sevgilinizin kıskançlık krizlerini önlemenin en iyi yolu onu hayatınızın her alanına dahil etmek olacak. Ancak henüz bu kadarına hazır değilseniz en azından onu iş yerinizdeki ya da sosyal çevrenizdeki insanlarla tanıştırın ve ortak aktiviteler oluşturmayı deneyin. Böylece hem sizin ondan bir şey saklamadığınızı fark edecek hem de tanıdığı insanlarla daha rahat edecek.   
 
 
Kendinizi Zorlamayın
Size güvenebilmesi için elinizden geleni yaptıysanız, gerçekten yanlış olan hiçbir şey yapmadığınızdan eminseniz ancak sevgiliniz mantıksız bir şekilde kıskançlık krizleri geçirmeye devam ediyorsa; ilişkinizi tekrar gözden geçirin. Unutmayın ki güven bir ilişkinin olmazsa olmazlarından ve bunu bir türlü sağlayamıyorsanız, gelecekte daha çok yorulacaksınız.
 
 
Kaynak: Pudra.com
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER