banner51

İnsülin yerine geçiyor, hem de en doğalından!

Yemeklerde, salatalarda kullandığımız deterotu lezzeti gibi kilo vermede de yardımcı oluyor

İnsülin yerine geçiyor, hem de en doğalından!

İşte dereotunun az bilinen faydaları...

İçerisinde mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin olan deretonu yemek yaparken veya salatanın içerisinde sıklıkla kullanıyoruz. Ancak yemekler ve çeşitli soslarda kullandığımı dereotu sağlık açısından çok çeşitli faydaları bulunuyor. Sadece 1 hafta içerisinde düzenli olarak kullanımınızda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz! İşte Dereotunun mucize yaratan diğer faydaları...

YEMEKLERDEN ÖNCE...

Yemek yemeden yaklaşık 15 dakika kadar önce dereotunu tüketerek ''Sürekli acıkıyorum, öğün sıklık düzenimi ayarlayamıyorum yemek yiyesim geliyor'' diyenler için dereotu mucize etkisinden yararlanıp uzun süre tok kalabilirsiniz. Dereotunun içerisinde fosfor, magnezyum, bakır, demir, çinko, A ve C vitaminleri bolca yer alıyor.

GÜNLÜK VİTAMİN İHTİYAÇLARI

Günlük hayatınızda dereotunu tüketmeyi kendinize alışkanlık haline getirdiğiniz taktirde vücudun günlük ihtiyacı olan vitaminleri karşılayabilirsiniz. Günlük A vitamini ihtiyacınızın %44, C vitamininde %40'ını karşılayabilirsiniz.

SİNDİRİM SİSTEMİ DOSTU!

Sıklıkla şikayetçi olduğunuz hazımsızlık, mide ağrıları gibi sağlık problemlerinizin tedavisinde deretotu tüketerek üstesinden gelebilirsiniz. Gaz problemi yaşayanlar için doğal bir tedavi yöntemidir. 

ŞEKER HASTALARI İÇİN DOĞAL BİR İNSÜLİN

Özellikle şeker hastaları için mucizeler yaratan dereotu doğal bir insülin yerine geçiyor. Şeker hastalarının sıklıkla tüketmesi gereken dereotu hayatlarının ayrılmaz bir parçası olabilir. 

ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLARDA...

Kanser tedavisinde de kullanılan dereotu romatizma, iltihap rahatsızlıkları, artrit ve eklem iltihabı gibi çeşitli rahatsızlıkların önüne geçmek için zırh görevi üstleniyor. Kadınların sıklıkla yaşadığı adet düzensizliği gibi problemleri olumlu yönde etkilemeye yardımcı oluyor.

Kaynak: Elmaelma.com

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER