İlişkiyi Korumanın 10 Yolu

Bir ilişkiyi ayakta ve güçlü tutmak son zamanlarda oldukça zor! Peki bir ilişkiyi seviyeli ve yıllarca sevgi dolu geçirmemiz için neler yapmalıyız ne gibi fedakarlıklarda bulunmalıyız. Bu konuda yapılan çalışmalar gösteriyor ki monoton bir ilişki, erkeğin maço tavırları, ve ilgisizlik mutlu bir ilişkiyi mutsuzlukla sonlandırabiliyor...

İlişkiyi Korumanın 10 Yolu

İnce Ruhtan Zarar Gelmez!

Hareketlerinize dikkat edin! "Lütfen", "Teşekkür ederim" ya da "Önemli değil" demekle hiçbir şey kaybetmezsiniz. Eşinize ince davranmayı ihmal etmeyin!

Çeşitlilik İlişkinin Baharatıdır!
 
Araştırmalar alelade ve monotonlaşmış ilişkilerin gelecek vaad etmediklerini belirtiyor. Sürekli aynı şeyleri yapmaktan vazgeçin! Farklı bir restoran deneyin, farklı bir şeyler yeyin! Bu ikinize de iyi gelecek!
 
 
Birlikte Oynayan Çiftler, Birlikte Kalır!
 
Hobilerinizi ortaklaştırın! Aynı diziyi izleyin, aynı oyunu oynayın, bisiklet gezisine çıkın ya da kamp yapın! Yapmaktan zevk aldığınız şeyleri birlikte yapın!Bu sizi birbirinize her zaman daha da yaklaştıracak!
 
 
Kurallı Dövüş!
 
Öfkenizin, saygınızın önüne geçmesine izin vermeyin!Bırakın, cümlelerini tamamlasın, mantıklı savunmalar kullanın ve kavganın büyümesine engel olun! Anlık öfkeyle, sevdiğinizi de sevginizi de zedelemek istemezsiniz!
 
 
Kendine Oynat!
 
Çatışan fikirlerinizin aranızı açmasına izin vermeyin! Hafta sonu hastası olduğu futbol takımının maçını izlemeyi çok istiyorsa bırakın, izlesin!
Ancak, ardından sizi yemeğe çıkarmak şartıyla!
 
 
Bir Elin Nesi, İki Elin Sesi!
 
Duygusal bir ilişki, temelinde iki kişinin tekleşmesidir! Böylece kişisel problemler, her zamankinden daha kolay çözülebilir.
Onun sıkıntısını benimseyin, ve her zaman yardımcı olun! Örneğin; fazla kilolarından rahatsızsa, ikinizi bir spor salonuna yazdırabilir, ona bu problemini çözmesinde destek verebilirsiniz!
 
 
Mesafe İyileştirir!
 
Sürekli içli dışlı, sürekli beraberseniz ve sık sık kavga etmeye başlamışsanız bir mola almanın zamanı gelmiştir! Görüşme aralıklarınızı seyrekleştirin, haftada 1 ya da 2 kez buluşarak bunu sağlayabilirsiniz! Böylece birbirinizi özleyeceğiniz için kavgalarınız azalacaktır, en kötü ihtimal daha fazla yürümeyeceğini anlarsınız!
 
 
İletişimin Önemi!
 
Zor konularda konuşmaktan çekinmeyin! Para, din, aile, çocuk yetiştirmek gibi konulardan konuşmanız birbirinizi daha iyi tanımanızda ve yakınlaşmanızda yardımcı olacaktır! Tamam, aranızda geçen en eğlenceli konuşmalar olmayacak ama, bir şekilde aradan çıkarmalısınız!
 
 
Kahkaha En İyi İlaçtır!
 
Kendinize ve yaptığınız aptalca şeylere gülmeyi öğrenin! Onunla birlikte bu tarz şeylere gülüp geçerek, daha az stresli bir insan olacağınızı göreceksiniz!
 
 
Ayin!
 
Bir ritüeliniz olsun! Örneğin; her akşam yatarken birbirinize verdiğiniz iyi geceler öpücüğü, ayda bir kendinize vereceğiniz dilediğiniz kadar uyumak hakkı ya da haftada bir mutlaka seks yapmak gibi! Bu tarz şeyler kendinizi iyi hissettirecektir, ve alışkanlık kazanmanızı sağlayacaklar!
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER