banner9

İki Haftada Nasıl 5 Kilo Verilir?

Bu plana göre kısa sürede dilediğiniz kiloya düşebilirsiniz...

İki Haftada Nasıl 5 Kilo Verilir?
Sıkı rejimler sağlığınıza oldukça zararlı olabilir. Yorucu iş hayatından arınmak veya tatilde aldığınız kilolardan kurtulmak veya içkiyi fazla kaçırdığınız eğlence ortamlarından veya her ne olduysa sonrasında bu diyetle başarılı ve sağlıklı bir şekilde, iki haftada beş kilo verebilirsiniz. Bugün temkinli ve etkili bir şekilde, kendinizi açlıktan öldürmeden veya vücudunuza zarar vermeden, nasıl iki haftada 5 kilo verilebileceğini konuşacağız. Bu plan sizi kısa sürede inceltmek için diyeti, egzersizi ve bir miktarda da mantıklı düşünceyi bir araya getiriyor.
 
DİYET
 
Bu planın en önemli ilkesi, metabolizmanızı ve metabolizma hızınızı arttırmaktır. Bu süreç sizin kalori yakmanıza ve vücudunuzun değişim sürecine hazırlanmasına yardımcı olur. Metabolizmanızı hızlandırmak için, vücudunuzu “yüksek oktanlı” benzinle doldurmalısınız, yani yeşil yapraklı sebzeler, proteinler ve kompleks karbonhidratlar yemelisiniz ve metabolizmanızı yavaşlatacak “katkıları” kısıtlamalısınız. Ek olarak, vücudunuzun deposunu küçük fakat sık porsiyonlarla doldurmalısınız. İdeal olarak, her iki üç saatte bir küçük bir öğün yiyeceksiniz veya günde 6- 7 kere ara öğün alacaksınız.
 
Bu ilkelere ek olarak, kalorileri ve kiloyu azaltmak için dikkatli olmalısın. Eğer asitli içecekler içiyorsanız diyet yaparkan bu içecekleri kullanmayın ya da bunun yerine su veya aromalı su için. Kızartma veya yemek için tereyağı kullanmayın, natürel zeytinyağı kullanın (kalbiniz için de daha iyi!). Bir kilo dondurma yemek yerine, bir parça bitter çikolata yiyin. Ben hastalarıma ayrıca öğünlerini smoothie (meyveli buzlu içecek) ile değiştirmelerini öneriyorum…bulduğunuz tüm taze veya donmuş meyveleri ekleyebilirsiniz, yanında da Hindistan cevizi veya badem sütü gibi süt veya süt ürünlerini ekleyebilirsiniz.
 
EGZERSİZ
 
Metabolizma hızınızı arttırmanın diğer bir yolu da sağlam bir egzersiz planıdır. Kardiyo egzersizleri, özellikle aerobik ve anaerobik egzersizler, vücuda kalori yaktıran metabolik hızı yükseltir. İki haftada ne yapılabilir? Koşmalı, bisiklet sürmeli, yüzmeli veya haftada en az altı kere 30 dakika aerobik egzersiz yapmalısınız ve bu sırada güç kazandıracak, pliometrik veya ağırlık kazandırıcı egzersizleri haftada en az üç kere yapmalısınız. Bu egzersizler, kaslarınızı geliştirmenize ve vücudunuzun yağ yakma kapasitesini artırmanıza yardımcı olur. Ne kadar çok terlerseniz vücudunuz o kadar kilo kaybeder, özellikle de su içerisindeyken.
 
Su kaybından bahsetmişken, egzersizin bir diğer noktasına da değinelim. Hem kuru hem de yaş ısınma vücudun fazla toksinlerini atmada tercih ettiğim bir yöntemdir ve kendimi bu şekilde tazeliyorum. Vücudumuz suyu depolar ve eğer çok fazla tuzlu gıda tüketirsek, daha çok tutmaya çalışır. Terlediğiniz zaman vücudunuz bu fazla suyu dışarı atar. Boksörleri, MMA1 dövüşçülerini ve güreşçileri düşünün. Fazla kilolarını atabilmek için saunaları (hem ıslak hem kuru) kullanırlar. Bu kadar fazla dehidratasyon2 sağlığınız için tehlikeli ve zararlı olabilir. Buna rağmen her hafta bir kere 30 dakika kuru ya da ıslak sauna fazla suyu atarak şişliğinizi azaltmaya yardımcı olabilir.
 
DOĞRU KARARI VERMEK
 
Bu planın başarısı basit bir faktöre bağlıdır: Kararlılığınız ve bağlılığınız. İster doğru şeyleri yemek olsun, daha sık küçük öğünler olsun isterse doğru egzersizler olsun, verdiğiniz kararlar doğru olmak zorunda. Karar verdiğiniz bu ilkelere bağlılığınız, kilo verebilmenizin tek yolu. Unutmayın, iki hafta bitince durmak zorunda değilsiniz. Doğru kararlar vermeye devam edin, sağlıklı yiyin ve yaşayın, vücudunuzu geliştirmeye devam edin ve sonuç olarak kendinizi daha iyi hissedin! 
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER