Ihlamuru böyle içerseniz zayıflatıyor!

Grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ıhlamur bitkisi detoks etkisi ile aynı zamanda zayıflatıyor. Peki ıhlamur çayı nasıl zayıflatıyor? Bir bardak ıhlamur çayının kaç kalorisi var? İşte kilo verdiren ıhlamur çayının tarifi...

Ihlamuru böyle içerseniz zayıflatıyor!

Genellikle kış hastalıklarından korunmak için tüketilen ıhlamur, doğru şekilde tüketildiğinde iştahı keserek yağ yakımına neden olur. Sabah uyandıktan sonra aç karna veya öğün aralarında tüketildiğinde detoks etkisi oluşturan bitki çayı, terletici özelliklere sahip olduğundan dolayı vücuttaki toksinleri atarak fazla kilonun gitmesine katkı sağlar. Şekersiz içemiyorsanız, demlediğiniz çayın içine çok az miktarda şeker atabilirsiniz.

IHLAMUR ÇAYI NASIL DEMLENMELİ?

Ihlamur bitkisini taze bitki olarak aktarlardan bulabilir veya hazır çay poşetleri şeklinde marketlerden satın alabilirsiniz. Bir bardak kaynar suyun içine 1 tane çay poşeti  veya  bir tatlı kaşığı kadar taze ıhlamur koyulur. Ortalama 20 dakika kadar demledikten sonra çay süzülür ve içine bir miktar bal ilave edilir. 1 su bardağı kadar ıhlamur çayının 15 kcal'a denk geldiği bilinmektedir.

NOT: Ihlamur çayını yalnız başına tüketirseniz zayıflayamazsınız ancak diyet programı ile beraber tüketildiği zaman kilo verdirir. Doktor onayı almadan uygulamayınız.

Kaynak: Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER