İftar için en güzel hoşaf tarifleri

Ramazan ayında susuzluğunuzu gidermek istiyor ancak asitli içecekler tüketmek istemiyorsanız bu hoşaf tarifleri tam size göre...

İftar için en güzel hoşaf tarifleri

İşte sizlere birbirinden güzel hoşaf tarifleri...

Ramazan ayında pek çok kişi susuzluktan şikayet eder. Ancak oruçlar açıldıktan sonra içilen asitli içecekler şişkinlik yaparak rahatsızlık verir. Eğer evinizde size rahatsızlık vermeyecek sağlıklı içecekler yapmak istiyorsanız bu tarifler tam size göre...

KAYISI HOŞAFI 

Malzemeler:

1 kilo taze kayısı
1 litre su
1 küçük kase toz şeker
1 adet çubuk tarçın
1 adet nohut kadar limon tuzu

Yapılışı:

Kayısıları suyun içine koyarak kaynatmaya başlayın. Daha sonra içine tarçın ve toz şekeri ekleyerek bir süre daha kaynatmaya devam edin. Son olarak içine limon tuzunu ekleyin. Tamamen kaynayan hoşafı soğumaya alın. 

KİRAZ HOŞAFI  

Malzemeler:

2 litre su 
1 kilo kiraz 
6 yemek kaşığı toz şeker 

Yapılışı:

Tencerenin içine suyu boşaltın. Daha sonra kirazları içine koyun ve kaynatmaya başlayın. Bir süre kaynattıktan sonra içine toz şekeri ekleyin. Bu şekilde kaynatmaya devam edin. İyice kaynadıktan sonra saklama kaplarının içine koyarak soğumaya bırakın. 

ÇİLEK HOŞAFI 

Malzemeler:

500 gr çilek
1 su bardağı şeker
5 su bardağı su

Yapılışı:

Şeker ve suyu bir tencerenin içinde karıştıralım. Daha sonra ocağın üzerine alalım ve kaynatmaya başlayalım. Kaynayan suyun içine çilekleri atalım. Bu şekilde de bir süre daha kaynattıktan sonra ocaktan alalım ve soğumaya bırakalım. 

AYVA HOŞAFI 

Malzemeler:

3 adet orta boy ayva
3/4 su bardağı toz şeker
5 su bardağı su
2 adet karanfil
1 adet çubuk tarçın

Yapılışı:

Ayvaları soyun ve dört parçaya bölün. Daha sonra suyun içine koyun ve üzerine şeker ilave ederek kaynatmaya başlayın. Şeker eridikten sonra ocaktan alın ve soğuk servis edin.

Kaynak: Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER