Hich Concept açıldı

“Yoktan var olmak, azdan çok olmak” mottosuyla yolla çıkan Hich Concept, bugün düzenlenen davetle açıldı.

Türkiye’nin önemli tasarımcılarını bir araya getiren Hich Concept, zamansız stilleriyle geçmişten bugüne, bugünden de geleceğe taşınacak özel ürünlere ev sahipliği yapıyor. Modaya yön veren stillerin bir karması olan Alsancak’taki 140 m2’lik Hich Concept mağazası Mimar Sinan Kural’ın imzasını taşıyor. İki katlı Hich Store’de tasarımlar, markanın adına yakışır bir sadelik ve şıklıkla sergileniyor. Sanatın modayla buluştuğu mermer sehpalar ve pirinç askı boruları gibi sergileme elemanları Hich Markası’nın zamansız stilini mağazanın bütününe yayıyor.

İzmir’deki önemli markaların sponsorluğuyla “Kalplerimiz Bir” yardım gecelerinin düzenlenmesini sağlayan Ferah Sancak tarafından kurulan Hich Concept, haute couture kıyafetleri, aksesuarları, ev tekstil ürünleri ve özel tasarım mücevherleri alıcıların beğenisine sunuyor.

Hich Concept Kurucusu Ferah Sancak, mağaza hakkında bilgi verdi. Tasarım ve özel ürünleriyle Hich Concept’te yer alan ünlü isimlere ve markaların kurucularına teşekkür eden Sancak, mağazadan yapılan alışverişlerle çocuklar yararına yardım yapılabilmesini sağladıklarını anlattı. Sancak, “Ben Konya'lıyım ve Mevlana torunuyum, onunla büyüdü. Hep hiçlikle büyütüldüm. Her şey var ama hayat aslında koskocaman bir hiç diyerek büyütüldüm. Mottomuz da bu doğrultuda ilerledi" dedi.

"ASLINDA NE YAPMAK İSTEDİĞİMİ ARIYORMUŞUM"

Hazırlık aşamasından da bahseden Sancak; "Burası tamamen bir hayal ürünü. Bir hayal kurdum. Hep bir şey yapayım derken, aslında ne yapmak istediğimi arıyormuşum. Hiçbir şey yapmam ki, bilmiyourm, sevmiyorum derken aslında hiç'i hayal ediyormuşuz. Önce küçük bir hayelle başladı. O da mı olsun, bu da mı olsun diye bakarken çok sevdiğim tasarımcı arkadaşlarımla bir consept store yaratayım dedim. Her zaman destek oldular. Bu şekilde de 'hich' doğmuş oldu" şeklinde konuştu.

NELER VAR?

Ferah Sancak’ın tasarımlarını yaptığı altın ve pırlanta takıların yanı sıra, mücevher ve kuyumculuk alanında 25 yılı aşkın tecrübesiyle sektörün liderlerinden birisi olan Dorsay Pırlanta, eşsiz stil anlayışını modern çizgilerle birleştiren Seda Tezol Coya Jewerly, Siren Ertan’ın zarif çizgilerinin günlük stile yanması Siren Ertan İstanbul çanta koleksiyonu, Nuna Dizayn çanta ve clunch koleksiyonu, elegan tarzını kendi markasına yansıtan Ebru Akel Sancak’ın Akel’s by Ebru Akel ürünleri, ilhamını Gaziantep’in geleneksel kumaşı kutnudan alan Kutnia, ev tekstil ürünlerinde Kenzo, Victoria Secret, Ralph Lauren gibi dünyaca ünlü markalara üretim yapan Gökhan Tekstil, ressam Gülperi Sertdemir’in eserlerinden ilham alınarak tasarlanan ve Vakko tasarımdan üretilen eşarplar ve Hich Concept için ünlü modacı Ertan Kayıtken de, Ertan Kayıtken For Hich isimli özel bir koleksiyon müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER