Hiç seks yapmadan orgazm olmanın 5 yolu

Hiç seks yapmadan orgazm olmanın yolları var desek. Hem de bilim tarafından kanıtlanmış. İşte detaylar...

Hiç seks yapmadan orgazm olmanın 5 yolu

Seks yapmadan orgazm olmak mümkün mü? Alışılmışın dışındaki bazı yöntemlerin sizin avantajınıza çalışacağını hiç düşündünüz mü? Farklı bir orgazm deneyimi yaşamak istiyorsanız bilimin kanıtladığı bir kaç öneriye kulak verin deriz.

FISILDAMAK

Partnerinizin kulağınıza hoş bir şeyler fısıldaması yatak odasında işlerin rengini kolayca değiştirebilir. Bazen aynı hisler bir film yada klip izlerken bile gerçekleşebilir. Dr. Jennifer Landa, "İnsanların bir klip izlerken hissettikleri bazen tam da bu. Cinsel dürtülerimiz fiziksel bir tepki olmadan da harekete geçmeye uygun" diyor. Herkes için aynı şekilde işe yaramıyor olabilir ancak denemekten zarar gelmez. 

UYKU

Bu muhtemelen seks olmadan yapılabilecekler listesinin en kolayı çünkü denemeye çalışmak zorunda bile değilsin.  Ancak uykuda orgazmın yolu 'cinsel rüya' görmekten geçiyor. Bu ise her zaman ihtimal dahilinde değil. Kadın bedenleri uyurken daha fazla yağlanır ve uyarılır, uykuya dalmadan önce cinsel nitelikte bir şey düşündüklerinde onlara haz veren rüyalar görmeye daha müsayitler. 

YOGA

Yogada 'Mula Bandha' diye bir kavram var.  Bu 'kök klidi' demek. Vajinal kasları çalıştıran bir kegel egzersizi yapmak cinsel tatmini de arttırıcı etki gösterir. Yogi dengesine yardımcı olmak ve egzersiz sırasında stabil kalmak için bir hareket olsa da, kasların gerilmesi ve serbest bırakılması, vajinal alanı harekete geçirebilir. Ancak bir kaç kez tekrarlanırsa orgazm tetikleme yeteneği vardır.

DOĞUM YAPMAK

Bu yolla orgazm için çok şanslı olmanız gerekir. Çünkü her 100 doğumdan ancak 3'nde olabilir. Bu yüzden çok nadiren konuşulmasına karşın tam olarak imkansız da değil. Bir hastane ortamından ziyade evde doğum ortamında gerçekleşmesi daha olasıdır. Ama muhtemelen geleneksel bir orgazm gibi hissetmiyor - daha çok çocuğunuzun doğumuna eşlik eden bir mutluluk hissi gibi.

SPA UYGULAMALARI

Ayaklarınızı veya sırtınızı ovuşturan hareketler cilt hassasiyetinizi zirveye çıkarabilir. Aynı kuaförde saç derilerin yıkanıp durduğu o anlarda hissettiğimiz rahatlama gibi. Vücut masajlarında omurga karıncalanması hissi orgazmı zirveye taşıyabilir. Ancak bu da her masaj deneyimi için geçerli değil. Ancak partnerinizle bu ihtimali değerlendirebilirsiniz. 

Kaynak: elmaelma.com

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER