Hangi kahvaltılık gevrek daha sağlıklı?

Klasik kahvaltıların yerini alan kahvaltılık gevrekler, sağlıklı mı?

Hangi kahvaltılık gevrek daha sağlıklı?

Kahvaltılık gevrekler kilo verdirir mi? Kilo vermek için hangisi tercih edilmeli? İşte bu soruların yanıtı...

Market rafları kahvaltılık gevrek paketleri dolarken, gördükleri işlemler nedeniyle bu gevreklerin doğal vitamin ve mineralleri azalıyor. Hangi gevreğin daha sağlıklı olduğunu anlamanız için ise "doğal" ya da "şeker ilavesiz" etiketleri yeterli olmuyor. Sizler için hangi kahvaltılık gevreğin daha sağlıklı olduğunu araştırdık.

YULAF EZMESİ

Yulaf sabah kahvaltısında tüketildiğinde güne daha sağlıklı başlamayı ve enerjinizin dengede kalmasını sağlıyor. Ayrıca lifli yapısı sayesinde daha geç sindiriliyor ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı oluyor.

MÜSLİ

Müslinin sağlıklı bir alternatif olabilmesi için içerisindeki şeker miktarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Düşük miktarda şeker içeren müsliyi, meyve ve fındık gibi sağlıklı besinlerle tüketebilirsiniz.

PİRİNÇ PATLAĞI

Pirinç patlağı, besleyici özelliği olmasına rağmen çok fazla işlem gördüğü için sağlıksız bir hal alıyor. Bu nedenle kahvaltıda tüketildiğinde kısa bir süre sonra kan şekerinizin düşmesine ve acıkmanıza sebep oluyor.

MISIR GEVREĞİ

Mısır gevreğinin sağlıklı ve kalorisiz bir alternatif olması için, içerisinde şekerli besinlerin olmaması gerekiyor. Şeker ilavesiz mısır gevreğini, taze meyveler ve bir avuç tohumla sağlıklı bir öğüne dönüştürebilirsiniz.

KİLO VERMEK İÇİN TERCİH ETMENİZ GEREKEN GEVREK HANGİSİ?

İçerisinde kurutulmuş meyve, badem ve bal gibi ilaveler olan gevrekler çok şeker barındırıyor. Bu nedenle aldığınız ürünün sade ve şeker ilavesiz olmasına çok dikkat etmelisiniz. Eğer tadının kötü olduğunu düşünüyorsanız taze meyveler ve kalorisi düşük kuru yemişlerle tatlandırabilirsiniz.

Yasemin.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER