banner9

Hangi Burç Hangi Siyasetçi Tipini Destekliyor?

İşte burçların desteklediği siyasetçi tipleri...

Hangi Burç Hangi Siyasetçi Tipini Destekliyor?

SEVGİ ALİS YILDIRIM / BEN HABER

Koç: Koç burcu insanı; aktif, sportif, heyecan dalgasına yol açan harika liderler isterler. Yeniliklere açık, gençleri seven ve gençlere şans tanıyan politikacılar onlar için idealdirler. Özellikle hatasını kolayca fark eden, kolay af dileyen siyasetçileri fazlasıyla desteklerler. Yenilikçi ve rekabetçi bir siyasi yaşamda fikirlerini kolayca açıklayan siyasetçi onların hayranlığını kolayca kazanır. Açık fikirli ve kurnaz liderler dikkatlerini çeker.

Boğa: Boğa burcu insanı; ağır konuşan, çok sakin lider tipinden etkilenmez. Ona göre lider dediğin özellikle para nasıl kazanılıp, mal mülk nasıl elde edilir konularında ülkeye yol göstermelidir. 'Ekonomi nasıl daha iyiye götürülür' bu konuyu birinci gündem maddesi yapan ve somut projeleri olan her siyasetçiye şans verebilirler. Özellikle ekonomi eğitimi olan ve ülkenin alt yapı, üst yapı kaynaklarına hakim siyasetçileri inandırıcı ve gerçekçi bulurlar.
 
İkizler: Bir siyasetçi İkizler insanının ilgisini; öncelikle entelektüel duruşu, kararlı konuşması, özgüveni ve doğru zamanda doğru konuşma yeteneği ile çeker. Özellikle hileli gibi görülen konulardaki zekice ve stratejik düşünme uygulamalarında ne kadar zeki olduğunu kanıtlayan bir siyasetçi İkizleri etkiler. Her alanda zekasını kanıtlayan siyasetçi İkizlerin oyunu alabilir. Özellikle doğru zamanda doğru projeyi hazırlayıp sunan bir siyasetçi en güvenilir olandır onlara göre. Doğru zaman, doğru yer, doğru insan İkizler insanı için siyasette kriterdir.
 
Yengeç: Yengeç burcu insanı; birlik bilinci, beraberlik ruhu vurgusu yapan siyasetçilerin şansı Yengeç insanında artar. Yengeçler, toplumsal değerlere, toplumu bir aile olarak algılayan, maneviyatı güçlü her siyasetçiye sempati besleyebilirler. Özellikle şiir, edebiyat vb alanında kendini ifade eden tüm siyasetçilere karşı garip bir saygı duyarlar. Sizi zenginleştireceğim emin olun diyen siyasetçiye oy vermekten çekinmezler. Özelliklede aile ekonomisini güçlendirmeyi hedefleyen projeleri üreten siyasetçi en çok dikkatini çekebilir.
 
Aslan: Aslan burcu insanı; yalanını fark ettiği siyasetçiyi tekrar geri kazanmak istemez. Özellikle topluma yön verecek üstün lider vasıfları olmayan siyasetçileri yok sayar. Toplumun her kesimini kucaklayan, bir arada tutan, saygın, prestijli, sözünü geçiren, kanunları değiştirmek konusunda somut adımlar atabilen her siyasetçi, Aslan insanı tarafından desteklenir. Özellikle taş nasıl yerinde ağırsa, siyasetçide ağırlığı bariz olan bir kişi olmalıdır onun için.
 
Başak: Başak burcu insanı; heyecanlı, çabuk fikir değiştiren, gençlerle fazlaca iç içe olan, yaşlı veya olgun kişilerden az destek alan siyasetçileri hayalperest bulurlar. Ona göre siyasetçi dediğin yaşı olgun, tecrübeli, kitap kurdu, ağır, sakin konuşup, sakin hareket eden, çok disiplinli, cevap vermeden önce kırk yarıp kırk dokuyan, ayrıntılara fazlasıyla takılan kişiler olmalıdır. Değişime hızlı manevralarla ulaşan siyasetçi onlara pek güven vermez. İlerleme ağır ve yavaş olmalıdır.
 
Terazi: Terazi burcu insanı; bir siyasetçide öncelikle adalet duygu ve düşüncesini arar. Bir siyasetçi, adaletli, toplumun her kesimine aynı mesafede yaklaşan, ötekileştirmeyen, saygılı, centilmen, sosyal, ekonomik vb siyaset konularında her kesimin fikrini alan vb kişiler olmalıdırlar. Kendi başına veya sadece kendi partisinin fikrinin doğru olduğunu savunan hiç bir siyasetçi onları cezbetmez. Onun yerine 'diğer partiden siyasetçi dostlarımızla bir araya gelip, bu memleket meselelerini birlikte nasıl çözmeliyizin yollarını yaratmalıyız' diyen siyasetçi Terazi insanının oyunu kazanır.
 
Akrep: Akrep burcu insanı; sezgileri çok güçlü ve adeta leb demeden leblebiyi anlayan siyasetçi tipine bayılırlar. Özellikle bu sezgisel zeka onları çok etkiler. Rekabetçi, savunduğu ideolojiyi ateşli ve hararetli savunan, problemleri çözmek uğruna bedel ödeyebileceğini vurgulayan her siyasetçi, Akrep insanının dikkatini kolayca çeker. Somut çözümler üreten, bunu ortaya koyan, karşısına aldığı her partiyi yoğun tartışmalarla eleştirebilen kişiler, Akrep insanınca dişli bir siyasetçi olarak görülebilir.
 
Yay: Yay burcu insanı için siyasetçi her şeyden önce bedenine hakim olan, anlayışlı, neşeli kişidir. Yani sporcu olan siyasetçi Yay insanının dikkatini çeker. Yaşamında spora, kitaplara, entelektüel aktivitelere yer olmayan siyasetçi Yay insanının dikkatini çekemez. Özellikle esprili, komik, insanları güldüren siyasetçileri desteklerken; problemleri anlatırken ağır ithamlarda bulunan, sert eleştiren, at gözlüğü takmış siyasetçilere karşı daima tepkilidirler. Daima diyalogdan, renklilikten, sanat aracılığı ile kendini ifade edebilen siyasetçinin şansı Yay insanında fazladır.
 
Oğlak: Oğlak insanı için siyasetçi; karmaşık konuşmayan, lideri olduğu grubun başta ekonomik olmak üzere çıkarlarını kollayan, gerekirse kavga edebilen, bazen sert kişidir. Bir siyasetçi vaatlerle Oğlak insanını pek etkileyemez. Çünkü Oğlak somut icraat görmek ister. Derin ve felsefi konuşan, fazla maneviyat vurgusu yapan liderlerin bu durumundan çok, somut değer yaratması onları etkiler. Uzun vadeli planlardan çok, kısa vadede kişiyi zengin eden, mal mülk sahibi yapmayı vaat eden siyasetçi Oğlağa kendini kabul ettirir. Oyunu alır. Siyasetçi; entelektüel, sportif, sanatçı vb olmasından ziyade iş, aş veren projeleri gerçekleştirebilir mi, buna bakar.
 
Kova: Kova burcu insanını etkileyen siyasetçilerin ortak noktaları kesinlikle; yenilikçi, aydınlanmayı savunan, ilerici ve teknolojiye olan düşkünlükleri olarak sıralanabilir. Özellikle dünyanın en yeni toplumsal sorunları çözme metotlarını kullanan ve bunları savunan her siyasetçi ileri görüşlü olarak adlandırılıp, savunulur Kova insanlarınca. Değişimi, yeniliği, ilerlemeciliği savunmayan bir siyasetçi Kova insanına göre toplumsal hastalığı yaratır. Değişim ve dönüşümü savunan her siyasetçi Kovanın oyunu alabilir. Onlar için zeki ve proje üretebilen bir siyasetçi, ideal siyasetçi tipidir.
 
Balık: Balık burcu insanına göre bir siyasetçi toplumun maneviyatını temsil etmelidir. Özellikle 'toplumun manevi değerleri, ahlakı, doğru kullanılarak, toplumsal vicdan daima devrede tutularak, problemler çözülmeli' diyen her siyasetçi Balık insanının oyunu kazanabilir. Özellikle toplumun duygularını sömüren, insanları kandıran, eski öğretileri sıkı sıkıya savunan, 'sadece ekonomi iyileşsin gerisi kolay' diyen kısa vadeli çözümcü siyasilerden itinayla kaçınır. İş ve para kaynaklarını arttırıcı projeleri üretebilen, duygularını toplumla paylaşabilen her siyasetçi ile işbirliği yapabilirler. Özellikle sanat, sosyal etkinlikler, sosyal alanların arttırılması, aile eğitimlerine, ebeveyn eğitimlerine vb yatırım yapacağını vurgulayan siyasetçi Balık burcunun oyunu kazanabilir. 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER