Hamile ve emziren anneler neler yapmalı?

Annelik her daim zor iştir. Gebelikte karnındayken, doğururken zordur...

Doğar; bakarken, beslerken zordur. Büyür; ergen olur zordur... Ama her daim de bir o kadar tatlı, keyifli ve vazgeçilmezdir. Ama eminim ki şu sıralar daha sıkıntılıdır. Dünya ve ülkemiz çok ciddi bir durumla karşı karşıya. Belki de yüzyılda bir kez görülecek bir pandemi durumundayız.

Şu an  anne adaylarının ve yeni anne olmuş annelerin “Bu da bana denk geldi“ dediğini duyar gibiyim. Ne kadar endişeli ve stresli olduğunuzun farkındayım. Bu endişenizde oldukça haklısınız. Çünkü insanlık şu an bir bilinmez ile savaş halinde. Adı belli olsa da bu virüsün henüz tam bir tedavisi mevcut değil. Tedavi ve aşı için çalışmalar devam ediyor. Tabiki mevcut elimizde var olan tedaviler deneniyor. Üstelik de başarı durumu mevcut. Peki hamileysek veya emziriyorsak biz ne durumdayız? Bulaşırsa neler olacak? 

Doula Sevilay Kurt "Anne ve bebek" programında dünyayı etkisi altına alan covid-19 virüsünde annelerin ve anne adaylarının hamileyken, emzirirken ve doğum zamanı neler yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER