Fenomen kedi 'Tombi' karnesini aldı

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu 3/C sınıfı öğrencilerinin sınıf arkadaşı Tombi isimli kedi için karne hazırlandı

Fenomen kedi 'Tombi' karnesini aldı

 Bir dönem boyunca öğrencilerle birlikte uslu uslu ders dinleyen, öğrencilerin derslerinde ve davranışlarında olumlu etki sağlayan Tombi, sınıf arkadaşlarıyla birlikte karnesini aldı.

Tombi, davranışları üzerinden değerlendirildiği karnesinde 'Pekiyi' notları ile dikkat çekti. Sevimli kedi okul kültürüne uyum, öz bakım, kendini tanıma, iletişim ve sosyal etkileşim, oyun ve fiziki etkinlikler, beslenme alışkanlığı, sosyal faaliyetlere katılım, takım çalışması ve sorumluluk, uyku düzeni ve çevreye duyarlılık derslerinden 5'er puan aldı.

Tombi, yaz tatilini sınıf öğretmeni Özlem Pınar İvaşcu'nun evinde geçirecek.

HİKAYESİNİ DÜNYA DUYMUŞTU

Tombi adlı kedinin hikayesini sadece Türkiye değil, dünya basını da duymuştu. Sokağa atıldığı tahmin edilen Tombi, 3/C sınıfı öğretmeni Özlem Pınar İvaşcu ve öğrencilerle birlikte sınıfa alındı. Bir süre öğrencilerle bir arada derslere katılan Tombi, bir öğrencinin velisi tarafından şikayet edilince okuldan uzaklaştırılmak zorunda kalmıştı.

Sahiplenene kadar sınıf öğretmeninin evinde misafir olan Tombi, öğrencilerden uzak kaldığı için yemeden içmeden kesilmiş ve depresyona girmişti.

Sınıfın maskotu sevimli Tombi, daha sonra devreye İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin girmesiyle tekrar aynı sınıfta ders başı yaptı. Tombi'yi şikayet eden veli ise kendi isteğiyle çocuğunu başka bir sınıfa aldırdı. Bir dönem boyunca tıpkı bir öğrenci gibi her gün derslere katılan Tombi, yaz tatili boyunca öğretmen İvaşçu'nun misafiri olacak ve yeni dönemde 4. sınıfa geçecek.

Tombi, Türkiye gündemine otururken, hikayesi yurt dışında pek çok mecrada da yer bulmuştu.

KİTAP KAHRAMANI OLDU

Öte yandan Tombi, sınıf öğretmeninin hazırladığı çocuk kitabı serisinin de baş kahramanı oldu. 10 kitaptan oluşması planlanan seride ilk durak Şanlıurfa olurken, Tombi ve sınıf arkadaşları şehrin özelliklerini öğreniyor. Serinin 2. kitabında Tombi ve arkadaşları, Efes Antik Kenti'ni gezecek.

Kaynak: Yeni Asır

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER