Estetikte Erkekler Kadınlarla Yarışıyor

Her zaman kadınların güzellik bakımlarından, estetik operasyonlarından bahsedilir ama içinde bulunduğumuz yüzyılda artık erkekler de kadınlarla yarışır hale geldi.

Estetikte Erkekler Kadınlarla Yarışıyor
Son yapılan araştırmalara göre, günlük bakımın yanı sıra güzelleşmek için cerrahi operasyonlara da erkeklerin ilgisi arttı. Güzel görünmek isteyen erkek sayısı yüzde 50 oranında artış gösteriyor.
 
Meme küçültme ameliyatlarının yanı sıra, kaslı görünüm için 6 milyar dolar harcayan erkekler, son beş yılda güzelliklerine daha fazla zaman ve para harcıyor. Vücuduna baklava kası yapmak isteyen erkekler, karın kası yapmak için spor salonları yerine plastik cerrahlara gidiyor. Fazla yağları ameliyatla alınıyor, kas olarak geri veriliyor. Artık neredeyse herkesin yaptığı burun ve saç ekiminin dışında son dönemde özellikle kas hatlarının belirginleştirildiği yüksek çözünürlüklü (HD) liposuction işlemleri giderek daha çok rağbet görüyor.
 
 
HER YIL ARTIYOR
 
Amerikan Plastik Cerrahi Derneği’ne göre estetik yaptıran erkeklerin oranı kadınları geçmiş durumda. Eskiden her 100 erkekten 5’i estetik operasyonlar ve bakım ile ilgilenirken; bugün bu oran, 100 erkekten 80’e çıkmış durumda...
 
 
Erkeklere yapılan estetik uygulamaları sıralamak gerekirse; Kaş asma, göz kapağı estetiği, burun operasyonları, liposuction, boyun germe, gıdığın alınması, yüzdeki çizgilere yağ ve doku kokteyli enjeksiyonu, yüz ve alın germe, dudak inceltme ve kalınlaştırma operasyonları erkeklerin tercih ettikleri estetik ameliyatlar arasında yer alıyor.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER