En Yeni Estetik Trendleri

Estetik cerrahisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Her geçen gün daha acısız, daha hızlı iyileşen ve daha doğal sonuç elde edilen yöntemlere ulaşılıyor. Biz de, estetik cerrahi dünyasından en yeni yöntemleri sizler için derledik.

En Yeni Estetik Trendleri

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Hiç şüphesiz en fazla uygulanan estetik ameliyatlardan biri; burun estetik ameliyatları gelir. Bir çok kişi burnunun şeklinden memnun değildir. Eskiden çok acılı yöntemler ve çok geç iyileşen ameliyatlar gerçekleştirilirken artık burun iç bölgesinde yapılan düzeltmelerde yoğun olarak lazer uygulanıyor. Kıkırdak şekillendirmelerinde özel geliştirilmiş bilgisayar destekli lazerler kullanılıyor. Çok yakın zamanlarda burun estetiği yaptıran kişiler 7-10 gün arasında sosyal hayattan uzak kalırken artık burun tamponu uygulamasına son verilmesi ile hastanın konforu daha erken sağlanmaktadır. Ayrıca eskiden bakıldığında estetik olduğu anlaşılan burunlar yerini o kadar doğal burunlara bıraktı ki doktorlar bile hasta söylemeden burun estetik ameliyatı olduğunu anlayamıyor. 

Büyük Göğüsler Yerine Küçük Göğüsler

Son beş yılda olduğu gibi estetik ameliyatlarda bir numarayı bu sene de meme büyütme operasyonları alıyor. Ancak tüm dünyada silikon protez tercihlerine bakıldığında, eski yıllara göre daha küçük protezlerin talep gördüğünü söyleyebiliriz. Daha küçük ve doğal görüntü revaçta. Ameliyat planlamasında detaylı üç boyutlu görüntülemeler ve hesaplamalar da artan bir şekilde plastik cerrahlar tarafından tercih ediliyor. Yeni çıkan ‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma’ yöntemiyle, memenin özellikle koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya hem de içe doğru itiliyor; kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıyor ve dikleştiriliyor. Memeyi dik tutan kendi dokusu olduğundan ve memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında kaldığından, çok daha az iz kalıyor. Bu yöntemle elde edilen sonuç önceki yöntemlere göre çok daha kalıcı oluyor. 

Seksi, Dolgun Dudaklar

Dudak estetiği çok önemlidir. Son zamanlarda kadınlar en çok dudak dolgunlaştırma işlemi yaptırmaktadır. Seksi ve dolgun dudaklar oldukça revaçta. Eskiden yapılan dudak estetiği ameliyatlarının çok yapay görünmesinin yanında birde dudak içine enjekte edilen madde yüzünden ciddi sağlık problemleri oluşturabiliyordu. Ancak yeni teknolojillerle dudak estetiğinde oldukça önemli iyileşmeler sağlanmıştır.  Bu günlerde dolgu dolgusu, dudak dolgunlaştırmada kullanılan en yaygın yöntemdir. Dudaklara ve ağız çevresine enjekte edilen birçok dermal dolgu türü var. Dudak dolgusu sonrası hasta uygulama bittiği anda normal yaşantısına dönebilir, herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Daha Kalıcı Yüz Gençleştirme

Lazer teknolojisi her alanda işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. Zaman içinde minimal cerrahi uygulamaların, gelişmiş lazer uygulamaları ile desteklenmesi ile artık çok daha az kesiler kullanarak ve mümkün olduğu kadar iz oluşturmadan, aynı sonuçların daha doğal ve kalıcı olarak elde edilmesi mümkün olabiliyor. Özellikle yüz gençleştirme denilince akla çok ağır işlemler ve ameliyatlar gelirdi. Gelişen teknoloji ile sonuçlar daha konforlu ve sosyal hayattan kopmadan gerçekleşebiliyor. Boyun, gıdı bölgesindeki yağlar özel lazerlerle tek seansta giderilebiliyor. ' 'Örümcek ağı estetiği' gibi ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemi gibi yöntemlerle acısız sonuçlar da elde edilebiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER