banner51

EGİAD, huzurevi sakinleriyle iftar yemeğinde biraraya geldi

Ege Genç İşadamları Derneği  (EGİAD), 300’ü aşkın huzurevi sakinine iftar yemeği verdi. Başkan İlter; " Unutmayalım ki bugünün gençleri yarının yaşlıları olacaktır. Onların varlıkları bizler için en büyük kazançtır” dedi

EGİAD, huzurevi sakinleriyle iftar yemeğinde biraraya geldi

Ege Genç İşadamları Derneği  (EGİAD), İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi, Basın Sitesi Nevvar Salih İşgören Huzurevi, Karabağlar Kemal Tarım Huzurevi ve Buca Zübeyde Hanım Huzurevi’nden 300’ü aşkın huzurevi sakinine iftar yemeği verdi. EGİAD üyelerinin ve yönetim kurulunun biraraya geldiği gecede, müzik ve semazen eşliğinde iftar gerçekleştirildi.

EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu tarafından düzenlenen EGİAD İftar Yemeğine huzurevi sakinleri ile EGİAD üyelerinden oluşan yaklaşık 350 kişi katıldı. İftar öncesi yaşlılarla sohbet ederek gönüllerini alan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, her yıl huzurevi sakinleriyle biraraya gelmeye özen gösterdiklerini ve EGİAD Huzurevi İftar Yemeği’nin gelenekselleştiğini vurgulayarak, “Sevgi ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı Ramazan ayında huzurevlerinde kalan yaşlılarımızın ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Geçmişimizi, geleceğe güçlü bağlarla hazırlayan yaşlılarımız, bizleri nasıl ilgi, şefkat ve sevgiyle büyüttülerse, bugün bizler de onlara aynı sevgi ve saygıyla yaklaşmalıyız. Unutmayalım ki bugünün gençleri yarının yaşlıları olacaktır. Onların varlıkları bizler için en büyük kazançtır” dedi.

Organizasyonun sonunda huzurevi sakinlerine dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan hediye çantaları takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER