Doğanın mucizesi aloe vera nasıl kullanılır?

Aloe vera, evde kolayca yetiştirebileceğiniz bitkilerin başında geliyor. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde de son derece faydalı. İşte güzellik ve sağlık konusunda doğal yöntemlere güvenenler için aloe veranın faydaları

Doğanın mucizesi aloe vera nasıl kullanılır?

DİŞ SAĞLIĞINDA ETKİLİDİR
İyi bir antiseptik olan aloe vera diş iltihaplarında oldukça etkilidir. Aloe veranın jeli ile haftada 2 kez dişlerinizi fırçaladığınızda ağızdaki iltihapları giderir, ağız kokusunu engeller.

SİNDİRİM SİSTEMİNİ RAHATLATIR
Sabahları limonlu su içine karıştıracağınız 1 tatlı kaşığı aloe vera, sindirim sisteminizi rahatlatır, mide ve bağırsak sorunları ile savaşmanıza sebep olur.

YANIKLARDA ETKİLİDİR
Yanık olan bölgeye uygulayacağınız aloe vera, yanığın iyileşmesini hızlandırır, iz kalmasını engeller.

MUHTEŞEM BİR MAKYAJ BAZIDIR
Yüzünüzü nemlendirdikten sonra makyaj öncesinde uygulayacağınız aloe vera jeli makyajınızın gün boyunca yüzünüzde kalmasını sağlayacaktır.

YAŞLANMA ETKİLERİNİ AZALTIR
İçeriğindeki kolajen sayesine yüzünüze gece yatmadan önce masaj yaparak uygulayacağınız aloe vera, yaşlanma etkileri ile savaşmanıza yardımcı olacaktır.

HASTALIKLARA KARŞI KORUYUCUDUR
Yapılan araştırmalarda aloe verayı çayını düzenli olarak tüketmenin bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu ispatlanmıştır.

KEPEĞİ ENGELLER
Kepek, egzama gibi cilt sorunlarınız varsa saç derinize aloe vera jeli ile masaj yapıp yıkadığınızda saçlarınızın güçlendiğini ve cildinizin iyileştiğini fark edeceksiniz.

YAĞLI CİLTLERİ DÜZENE SOKAR
Aşırı yağlı cildinizden şikayetçiyseniz aloe vera bitkisi size iyi gelecektir. Yüzünüze masaj yaparak sabah ve akşam uygulama ile birlikte aloe vera içeren temizleme jeli sayesinde cildinizdeki sebumun düzene girdiğini ve eskisi kadar yağlanmadığını göreceksiniz.

YORUM EKLE

banner47