banner9

Daha Çok Uyumak İçin 5 Sebep

Uykunun bu faydalarını okuyunca gün içinde daha çok uyumak isteyeceksiniz!Yetişkinlerin de aynı bebekler gibi küçük şekerlemeler yapmaya ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? 15, 30 ya da 90 dakika... Zamanı ne kadar olursa olsun, gün içinde mutlaka kestirmenizi sağlayacak 5 muhteşem sebep var.İşte uykunun bilinmeyen faydaları...

Daha Çok Uyumak İçin 5 Sebep
15-20 dakika arası
15-20 dakika arasında uyku, gün içinde enerjinizi yenilemenize yardım eder. Çok kısa bir süre gibi görünse de dikkatinizi toplamanız ve canlanmak için yeterlidir.
 
30 dakika
Yatakta dönüp durduğunuz gece boyunca gözünüzü bile kırpmadığınız günlerde 30 dakikalık uyku size iyi gelecek. Gece uykusunda dinlenemeyen vücudunuz 30 dakikada kendini yenileyer ve enflamasyonu dengede tutar.
 
45 dakika
45 dakikalık uyku, kan basınıcını düşürerek sizi rahatlatır. Aynı zamanda 45 dakikalık uykuda gördüğünüz rüyalar hafızanızın güçlenmesini sağlar.
 
60 dakika
Gün içinde 60 dakikalık uyku tüm günü daha iyi geçirmenizi sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalarda 1 saatlik uykunun vücudu 1 fincan bir kahveyle aynı ölçüde uyardığı olduğunu ortaya koyuyor.
 
90 dakika
Uykusuz gecenin yorgunluğunu atmak için yalnızca 90 dakika yeterli. 90 dakikalık uyku vücudunuza enerji yükler ve kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olur.
(mynet)
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER