banner9

Bütün Gün Yağ Yakmanın 10 Yolu

Gün içerisinde ufak tefek değişikliklerle kilo verebiliriz.

Bütün Gün Yağ Yakmanın 10 Yolu
İşte yağ yakmanıza yardımcı olacak öneriler... 
 
D Vitamini Alın 
D vitamini almayı ihmal etmeyin. Güneş gören topraklarda yaşıyoruz ve bu konuda çok şanslıyız. Dolayısıyla her gün 30 dakika güneş görmeye çalışın. Özellikle de eklem yerlerinizden, bileklerinizden almak etkisini artırabilir. Güneş göremediğimiz kış günlerinde ise yağlı balıklarda bulunuyor.
 
Kahvaltılarınızı Güçlendirin
Bizim ülkemizde her ne kadar çok sevilse de bal, reçel gibi şeker ağırlıklı besinleri azaltıp proteini artırmak ve kahvaltıyı atlamadan, sıkı bir kahvaltı yapmak daha az acıkmanızı ve yağ yakmanızı sağlar.
 
Yeşilçay Demleyin
Bazı araştırmalar yeşil çay içmenin metabolizmayı hızlandırarak günde 100 kaloriye kadar daha fazla yakılmasını sağladığını söylüyor. Ancak herkes de aynı miktarda kalori yakımı sağlamasa da metabolizmayı hızlandırdığı bir gerçek.
 
Soğuk Duş
Kalp ya da tansiyon gibi kronik hastalıkları bulunanlar haricinde 30 dakika soğuk duş almak da araştırmalara göre gün boyu yağ yakımı sağlıyor. Ayrıca İngiltere'de yayınlanan bir bilimsel araştırmaya göre kahverengi yağ denilen ve metabolizmayı hızlandıran bu yağ türü soğuk duş ile harekete geçiyor.
 
Ufak Hareketler
Mesela 10 kere aşağı iniyorsanız bunun 5'ini merdivenle yapmayı deneyin. British Journal of Sports Medicine'de yer alan makaleye göre günde 5 kere merdiven inip çıkan kadınların kondüsyonu 8 hafta sonunda artıyor ve aynı şekilde metabolizma da hızlanıyor.
 
Kalsiyum Alın
Güçlü kemikler için kalsiyuma ihtiyacınız olduğu gibi kilo vermek için de var. Bir araştırmaya göre günde 1500 miligram kalsiyum alan insanların, almayanlara göre daha az kilo aldığı görülmüş.
 
Magnezyum İçeren Besinler Tüketin
Ispanak, fasulye gibi magnezyum içeren besinlerden oluşan bir öğle yemeği yemeye çalışın. Bu da vücudun yağ yakımını hızlandırır.
 
Kıpırdayın! 
Dünyaca ünlü Mayo Clinic'in bir araştırmasına göre iş hayatında telefon kullanmak yerine yanına gidip bir şeyler söylemek, ofis içinde mümkün olduğunca kıpırdanmak hatta kaleminizle oynamak, ayaklarınızı hareket ettirmenin bile olumlu etkisi var.
 
Çorba
Akşama doğru yapabiliyorsanız bir çorba için. Hatta mümkünse tavuklu, etli protein içeren bir çorba olsun.
 
Yatmadan Önce Zayıflatan Banyo
Tuzlu su ile küveti doldurmak ve banyo yapmak birçok modelin kullandığı bir yöntemdir. Haftada 2-3 defa böyle banyo yapmak toksinleri atmaya yardımcı olabilir. 
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER