Burçlarına Göre Bebek İsimleri

Bebeğinize burcuna göre isim önerileri eminiz dikkatinizi çeker. Kolayca hiç bir yerde bulamayacağınız öneriler aşağıdaki gibidir.

Burçlarına Göre Bebek İsimleri

SEVGİ ALİS YILDIRIM / BEN HABER

Koç: Koç burcu bir bebek dünyaya getiriyorsanız öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey o genellikle aceleci, düşünmeden konuşan, çabuk kızan ve çabuk sakinleşen, sevimli, hareketli bir bebek olacak. Konuşmaya da erken başlarsa şaşırmayın derim. Koç burcu insanının fazla düşünmeden ani alınan kararlarla harekete geçmesi ona yaşamda çok bedel ödetir. Bu sebeple iç dünyasındaki kaynayan kazanın enerjisini dengelemesi gerekir. Koç burcu erkek bebeğine Cem ismi, enerjisini sanat yolu ile ifade etme teşviki sağlar. Koç burcu kız bebeklere ise Ceren aynı etkiyi yaratabilir.

Boğa: Boğa bebekleri yemesine içmesine düşkün bebeklerdir. Keyiflerine ve rahatlarına çok düşkündürler. Yüksek sese ve sıkıntıya gelemezler. Ağlayarak tepkilerini kolayca verirler. Anne ve babasının ona dokunarak, masaj yaparak sevmesi onu mest eder. Aşırı ilgi gösterdiğinizde sıkılır mı sevinir mi bilemeyebilirsiniz. Çünkü sevginiz ona daral getirmişse çığlıklarını dikkate alın. Zamanla tembelliğe merakı sizi korkutmasın. Boğa bebeği ileride fazla sorumluluk almayı sevmeyen birine dönüşebilir. Boğa bebeklerine Hakan adını vermek onları sorumluluk sahibi olmaya teşvik edebilir. Aynı görevi kız Boğa bebeklerinde Hande yapabilir. 
 
İkizler: İkizler bebekleri erken konuşarak ebeveynini en çok şaşırtan burçtur. Müthiş birer gözlemcidirler. Keskin zekalarını daha bebekken size fark ettirirler. Ne istediklerini çok kestirme yollarla kolayca ifade edebilirler. Asla külyutmazlar. Kızdıklarında yatıştırmanız kolay olmaz. Siz daha leb demeden o bir sonraki tavrınızı çoktan çözmüştür. Bu sebeple zekasını ve onu yaşama biçimini iyi gözlemeli ve gelişimine destekleyici etkinliklerle katkı sunmalısınız. İkizler bebeği ileride karar verme süreçlerinde kolay sonuca varma yeteneklerinin gelişmesine katkı sunmak için kız İkizler bebeğine Karya, oğlan İkizler burcu da Kaan adını alabilirler.
 
Yengeç: Yengeç bebekleri de damak zevklerine düşkün; ama Boğa bebekleri gibi obur değildirler. İştahları dikkat çekmez. Ama her şeyi yemek istemezler. Yemek seçerler. Anne ve babasının ilişkisini çok küçükten itibaren çok iyi gözlemlerler. Daima anne babası birlikte ve onunla oyunlar oynamalıdırlar. Bu onun kendine olan özgüvenini fazlasıyla besler. Ait olma duygusunu yaşamayı çok sever. Sevdiklerini hiç kimseyle paylaşmak istemez. Kıskanç oldukları gözlemlenir. Paraya ve maddeye sahip olmaya çok meyillidirler. İleride para kullanmayı öğrenebilmesi için erkeklere Kağan, kız Yengeçlere ise; Fatma ismi verilebilir.
 
Aslan: Aslan burcu bebekleri sıcakkanlı, etrafına gülücükler yaymayı ihmal etmeyen ve canı istediği ölçüde ilgiyi çekmek için daima beklentisi olan bir bebektir. Popüler olmak onun kanında var. Ne demek onun istediği olmuyor? Böyle bir şey mümkün mü? Yine bol bol oyun oynayarak, zamanla, uzlaşma, başkasını dinliyormuş gibi yapıp sonra da bu hiçbir şey olmamış gibi bildiğini okumakta ısrar etme gibi davranışları gelişmesin diye çaba sarf etmelisiniz. Özellikle uzlaşma ve empati geliştirmeye ihtiyacı vardır. Bunun için kız Aslanlar Almina adını alabilirken, erkekler de Barış ismini alabilirler.
 
Başak: Elleri, üstleri başları kirlendi diye ortalıkta ağlayarak, bağırarak dolaşan bir Başak bebeği, çocuğu gördük diye niçin şaşıralım ki? Onlar her daim çok titiz, disiplinli, iyi niyetli çokbilmişlerdir. Daima yardıma, özveriye hazırdırlar. Ama gelin görün ki bulundukları gruba liderlik etme vasıflarını başkaları ile rekabete girme olarak algılamakta ve maşallah her şeyi bilmektedirler. Bu da onları değişikliği sevmeyen, “benim dediğim doğru” sabit fikrine sahip bir kişiye dönüştürmeye büyük katkı sunuyor. Daha uzlaşmacı ve değişimden korkmayan bir Başak yetiştirmek için yardımcı isim kızlarda; Kayla, erkeklerde; Uras olabilir. 
 
Terazi: Dinlemeyi bilen, yumuşak başlı, sakin, gözlemleyen, birazcık soğukkanlı, hafif tebessümle yetinen Terazi bebeği size kendinizi çok iyi hissettirecektir. Gerekmedikçe ne ağlar, ne konuşur. Annesinin yemeğini hazırlarken kadıncağızı köşeye sıkıştıran çığlıkları hayatta duyamazsınız ondan. Birinin onun bezini değişmek, uyumak veya mamasının hazırlanması ile ilgili çırpındığını hissettiğinde oldukça soğukkanlı bir şekilde bekler ve amacına ulaşır. Kolay kolay huysuzluk yapmaz; ama zamanla o büyüdükçe fikirlerini kolay açıklayamadığını görürsünüz. Özgür ifade ve özgür iradesi ile kararlar alarak, ortaya kolayca koyabilmesi için şu isimler ona yardımcı olabilir. Kızlarda Mira, erkeklerde Doğan olabilir.
 
Akrep: Biraz sinirli, kaprisli, kararlı bir burç ile karşı karşıya olduğunuzu bilin. Uyanık olun. Gittiğiniz her yerde gözü üzerinizdedir. Sinirlerinizi hoplatması kolaydır. Çünkü kendi rahatını kaçıracak her şeye anında tepkisini koyar. Sizi dinlemek istemez. Rekabetçi ve onunla ilgilenmeyene küserek onu kolayca cezalandıran, kendine olan saygısı yüksek bir çocuktur. Hikayeler dinlemeye ve ebeveyni ile bunu evde canlandırarak oynamaya bayılır. Akrep bebeğinin öfkesini kontrol altına almasına yardımcı olmak için Akrep kızlarına Çağıl, Akrep oğlanlarına Çağan ismi verilebilir.
 
Yay: Anneleri ve babalarının onunla sürekli oyun oynamasını hiçbir bebek bu kadar çok istemez herhalde. Sürekli ayakta, yerde, evin ve parkın her yerinde olmak ister. Çok hareketlidir. Koşmak, zıplamak, akrobatik hareketler yapmak ebeveyninin çoğu zaman sokakta ödünü koparır. Kolay disipline edilemez. Sert tavır ve kurallarla terbiye edilemez. O ebeveynini daima arkadaşlarıyla bir tutar. Başkalarıyla nasıl güle oynaya ilişki kuruyorsa ailesini böyle olmaya zorlar. İlk istediğine ulaşana kadar yolda dikkati dağılır ve hedefine ulaşmayı çoğu zaman unutur. Bu yanını güçlendirmek için Yay kızlarına Saba, Yay oğlanlarına Doğa adları verilebilir. 
 
Oğlak: Oğlak bebekleri ilk başta ebeveynine inanılmaz olgun gelebilirler. Hele çocukluk dönemindeki o çokbilmiş sözleri, kurdukları anlamlı uzun cümleler en başta ebeveyni korkutmasın. Çünkü Oğlak çocuğu doğası gereği ciddi, yersiz ağlamayan, ödülü çok seven, doğru bildiğinden şaşmayan bir gözlemcidir. Kendi çıkarlarına odaklıdır ve bunu için hiç bir görüşmeden kaçınmaz. Fakat zamanla aşırı hırslı olduğunu fark edince, sürekli ödüllendirilmek ve takdir edilme ihtiyacı sizi yorabilir. Tüm bu hırs süreci boyunca bir bakmışsınız kurallara uyulmasını isteyen; ama empati kurmaktan uzak bir çocuk büyüyor. Bu empatik yanını güçlendirmek için şu isimler uygun olabilir. Kız Oğlaklar Ayça, oğlan Oğlaklar da Arel adını alabilirler.
 
Kova: Kova bebeği büyüdükçe ne kadar özgür ve kendi başına buyruk olmaya başladığını fark edince korkmayınız. Ona aşırı müdahale onu köreltir. Bazı bilimi kolay öğrenmesini sağlayan yanlarını köreltebilir. Teknolojiye aşırı düşkünlüğü bir anda sizi şoke edebilir. Laptop, telefon, tablet kullanmayı, onları parçalayıp tekrar birleştirmeyi ve bir daha da ilgilenmemeyi çok güzel başarırlar. Bazen evet dedikleri şeye bir anda hayır dediklerini fark edince de ürkmeyin. Doğrudur, bu tavırları sürekli olan bir şey; ama önemli olan bu tavırları ortadan kaldırmak veya en aza indirmek değil mi? Okul ve arkadaş yaşamında tutarlı bir Kova çocuğu için şu isimler size yardımcı olabilir. Kız Kovalar için Olcay, erkek Kovalar için Pamir uygun olabilir. 
 
Balık: Çok çabuk pişman olan, sevimli sürekli dokunularak sevilmek isteyen, hep şımartılmak ve göz önünde olmaktan büyük mutluluk duyan bir bebek. Genellikle çabuk sinirlenir, çabuk parlar ve sinirli bir yapısı gözlenir. Fazlaca hayalperest bir çocuğa dönüştüğünü gördüğünüzde yalnızlığı seviyor mu sevmiyor mu kafanızı karıştırır. Oysa endişelenmenize gerek yok sevgili ebeveynler. Çünkü Balık'ın doğasında kafa karışıklığı vardır. O daima kararlarını kısa sürede değiştirmeye, duygusal tepkiler vermeye, hayal kırıklıklarında kendini teselli etmeye, gerçeklerden böylece canı istediğinde uzaklaşmaya bayılır. Onun bu yönlerini dengeleyebilmek için kız Balık bebeklerine Armanina erkek Balık bebeklerine Armin adı verilebilir. 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 12 ay Önce

mert isminin burcu nu bula bilirmisiniz

Beyza izci
Beyza izci - 3 ay Önce

Beyza isminede bulurmusunuz

SIRADAKİ HABER