Burçların 'Aşk' Haritası

Hangi burç nasıl bir aşıktır? Nasıl aşık olur? Aşkta en büyük özellikleri nelerdir? Hangi burç hangi burçlarla aşkta daha uyumludur? İşte tüm bu soruların yanıtı bu yazıda...

Burçların 'Aşk' Haritası
SEVGİ ALİS YILDIRIM / BEN HABER
 
Koç burcu:
 
Koç aşkta duygusal, aktif, heyecanlı ve acelecidir. Çabuk ısınır ve maalesef ki çabuk soğur. Aşkta kıymeti bilindikten sonra partnerinin bütün yüklerini bir bir omuzlarına alabilir. Romantik ve fantezilerine düşkün bir burçtur. Aşkta partnerine sürprizler ve heyecan verici anlar yaşatmaya bayılır. Koçlar özellikle Yengeç ve Oğlak burcu insanlarını çekici bulurken Aslan ve Yay ile de çok uyumludur. Terazi insanı Koç burcunu tamamlar. 
 
Boğa Burcu:
 
Aşkta, sevecen, anlayışlı, çok romantik ve rahatlığına çok düşkün bir burçtur. Bir Boğa kolay kolay aşık olamaz. Aşık olduğu zaman da gözü başkasını görmez. Eğer sevgiliniz bir Boğa ise ve ilişkinizin artık onu mutlu etmediğini düşünürse ayrılmayı kolayca düşünür. Sevgilisini sürekli mutlu etmeye çalışır. Gerçek Kazanovalar Boğa burcundan çıkar desek abartmış olmayız. Boğa aşkta bir süre sonra aşırı ilgiyi karşı taraftan bekler. O Aslan ve Kova’yı çekici bulur. Başak ve Oğlak ile uyumlu aşk yaşar ve Akrep ile tamamlanır.
 
İkizler Burcu:
 
Kendisine aşık eder, istediği kişiye nasıl yaklaşması gerektiğini çok iyi bilir. O aşık olmaktan çok kendisine aşık etmekle meşguldür. Aşkta genelde karşı tarafın ilgisini sürekli sıcak tutmaya çalıştığı zamanı aşık olmaya harcarsa mutlaka muhteşem aşklar yaşar. Romantik, eğlenceli, komik, hareketli bir aşıktır. Gerçekten aşık olursa muhteşem bir romantizmin kollarında bulur kendini. Kova ve Terazi ile uyumlu bir aşk yaşar. Başak ve Balık burcu insanlarını çok çekici bulur. Yay ile eksik yanlarını tamamlar. 
 
Yengeç Burcu:
 
Aşık olduğu andan itibaren, sevgilisine karşı cömert, vericidir. Aşık olduğu kişi ile evlenmek ister. Aşksız yaşamak ona çok yarım ve çok anlamsız gelir. Sevgilisini mutlu ve memnun etmek için maddi manevi elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. O kadar çok sahiplenir ki sevgiliyi bunaltabilir. Gelin görün ki aşkta hevesi bitince çabuk ayrılabilir. Balık ve Akrep insanlarıyla uyumlu bir aşk yaşarlar. Koç ve Terazi insanlarını çok çekici bulur ve Oğlak insanıyla kendini tamamlar.
 
Aslan Burcu:
 
Sırılsıklam bir aşık arıyorsanız Aslan’a bakın. Aşkı iliklerine kadar yaşar. Aşkı gözünde o kadar büyütür ki ne romanlar, ne hikayeler, ne şiirler çıkar o yaşanmışlıklardan. Aşkta çılgın ve her türlü özveriden kaçınmaz. Aşık olduğu kişi ile mutlaka evlenmek ve çocuk yapmak ister. Kolay kolay boşanmazlar. Genelde tutku ile aşkı karıştırırlar. En büyük hayalleri kendilerine delicesine hayran bir aşık bulmaktır. Koç ve Yay ile uyumlu aşk yaşarlar. Akrep ve Boğa’yı çok çekici bulur ve Kova ile kendini tamamlarlar.
 
Başak Burcu:
 
Kolay aşık olamayan burçlar sıralamasında birinci sıradadır. Seçici, titiz, mükemmeliyetçi özellikleriyle sık eler ince dokur. Dışarıdan aşkı umursamaz gibi görünür; ama bağlanma yeteneği güçlüdür aslında. Kolay aşık olamaz ve bağlanamaz; ama bir kez aşık olduğunda hep onun ile olmak ister. Bunun için ne gerekiyorsa yapar. Özellikle kadın Başak için maddi güç sevgili seçiminde önemlidir. Boğa ve Oğlak ile uyumlu bir aşk yaşarlar. İkizler ve Yay insanlarını aşkta çok çekici bulurlar. Balık burcu ile kendilerini tamamlarlar.
 
Terazi Burcu:
 
Aşk ilişkileri Terazi insanının motivasyon kaynağıdır. Sevgilisine karşı çok sevecen, anlayışlı ve kavrayıcıdır. Sevgilisinin ona sevgisini sürpriz hediyeler ile göstermesine bayılır. Aşkta sabır küpü arıyorsanız aşık bir Terazi’ye bakın. Bütün duygu ve düşüncesini aşkına odaklar; ama aslında sevgilisinin hayatının merkezinde olmayı çok arzular. Aşkta kolay kıskanır ve çok kolay yersiz şüphelere kapılır. Kova ve İkizler burcu ile uyumlu bir aşk yaşar. Yengeç ve Oğlak insanlarını çekici bulurlar. Koç burcu ile kendilerini tamamlarlar.
 
Akrep Burcu:
 
Sevgilisinin başını döndüren bir aşık arıyorsanız Akrep burcu insanına bakın. Çok tutkulu, cinselliğin adeta hayat bulduğu insandır. Aşkta cinsellik en önemli konudur onun için. Gerçekten aşık olduğunda en sadık burca dönüşür. Bir yanı kolayca flört edebilen bir yanının da sadık bir burç olması onun sürekli aşkı gündeminde tutan biri yapar. Yengeç ve Balık ile uyumlu bir aşk yaşarlar. Aslan ve Kova’yı aşkta çok çekici bulurlar ve Boğa ile kendilerini tamamlarlar.
 
Yay Burcu:
 
Aşkın ta kendisine aşık bir burç arıyorsanız Yay insanına bakın. O aşk ateşinde adeta yanar. Büyük bir coşku ve sürpriz ile aşkı yaşar. Sevgilisi ile hareketli, heyecanlı aşk yaşamak onun için çok önemlidir. Tutkulu ve içtendir. Aşkı mistik yanıyla da yaşar. Aşkta farklılık arar. Yay burcu insanı ile aşk yaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken konular; sevginizi sürekli belli edin, özgürlük sınırlarına karışmayın. Koç ve Aslan ile uyumludurlar. Başak ve Balık’ı çok çekici bulurlar. İkizler insanı ile kendilerini tamamlarlar. 
 
Oğlak Burcu:
 
Yaşamdaki en büyük amaçlarından biri köklü bir aileye mensup olmak, değilse köklü aileyi kendisi yaratmak ister. Özellikle aşkı bulduğunda hemen bu ilişkiyi evliliğe dönüştürmek eğilimindedir. Aşık olduğu kişiyi çok iyi gözlemler. Aşkta kuralcılık onun doğal halidir. Bu kurallar çevresinde sevgilisini de etkiler. Bu ilişkiyi esnek olabildiği sürece kurtarır Oğlak. Boğa ve Başak ile uyumlu bir aşk yaşar. Terazi ve Koç insanlarını çok çekici bulurlar. Yengeç ile kendini tamamlar.
 
Kova Burcu:
 
Aşkta dediğim dedik çaldığım düdük diyen birini görmek istiyorsanız Kova burcu insanına bakınız. Aşık olduğunda gözü hiçbir şey görmez. Aklına esen her türlü çılgınlığı çekinmeden yaşar, yaşatmak ister. Toplumun aşk ile ilgili kuralları ve bakış açıları onu ilgilendirmez. Aşkta oldukça asi ve cesurdur. Sevgilisinden ilişkilerini sıradanlaştırmamasını ve monotonlaştırmamasını bekler. Flörtte şıpsevdi; ama aşık olduğunda kolayca evliliğe meyillidir. Terazi ve İkizler burcu insanları ile çok uyumlu aşk yaşar. Boğa ve Akrep’i çok çekici bulur. Aslan burcu ile de kendini tamamlar. 
 
Balık Burcu:
 
Balık burcu insanı aşkta bu kadar romantik olmayı nasıl başarıyor, çok şaşırırsınız. Sevgilisinin negatif yanlarını aşktan gözü döndüğü için fark etmek istemez. Sadece aşka odaklanır. Aşkına kendini adar ve evlenmek ister. Aşık olduğu kişi ile çocuk yapmak onun hayalidir. Aşkı için yapamayacağı özveri yoktur. Aşık olduğunda maceraperest ve cüretkar biri olur. Hayalperesttir. Akrep ve Yengeç ile uyumlu aşk yaşar. İkizler ve Yay insanlarını çok çekici bulur. Başak burcu insanıyla kendini tamamlar.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER