Bu besinler antibiyotik etkisi yaratıyor!

İlaç tüketmeyi sevmeyenler için antibiyotik etkili ve ilaç kadar oldukça etkili besinleri derledik

Bu besinler antibiyotik etkisi yaratıyor!

DOĞANIN VAZGEÇİLMEZİ 'BAL'

Geçmişte savaşlarda yaraları tedavi etme amaçlı kullanılan bal, çeşitli enfeksiyonların önüne geçmek için kullanılıyormuş. İçerisinde antibiyotik, anti-mikrobiyel ve antiseptik özellikleri nedeni ile kullanılıyordu.

ELMA SİRKESİ

İçerdiği antiseptik ve antibiyotik  etkili olan elma sirkesi özellikle dezenfekte etmede oldukça etkilidir. 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Vücudumuzda çeşitli alanlarda fayda sağlayan ve çok amaçlı olan hindistan cevizi yağı, bağışıklı sistemini desteklemeye yardımcı olan hindistan cevizi yağı, tiroid, kolestrol gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Aynı zamanda kan şekerini dengelemede oldukça etkili olan hindistan cevizi yağını beyin fonksiyonlarını güçlendirmek içinde birebir!

EKİNEZYA

Her ne kadar günümüzde çok bilinen bir çiçek olmasada geçmişte çeşitli hastalıkları tedavi etme amacı ile kullanılıyordu. 

SARIMSAK

Sarımsağın antibiyotik ile eşdeğerde olduğunu hepimiz biliyoruz! Aynı zamanda penisilinle ortak özellikleri bulunan çiğ sarımsak viral, parazitik gibi özellikleri taşır. Bu da demek oluyorki sarımsak çok güçlü bir antioksidandır.  

KEKİK YAĞI

Özellikle antibakteriyel özelliğine sahip olan kekik yağı, parazit, bakteriyel konusunda vücutta oldukça etkilidir. Vücutta solunum yolları sorunları ve iç yaralar gibi sorunlara oldukça iyi gelen kekik yağını tüketebilirsiniz. İçerisinde 'Fenol ve Flavanoid' tipi antioksidanlar sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Kaynak: Elmaelma.com

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER