Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmanın Yolları

İnsanlar kilo vermek için bir çok yöntemlere başvurur. Ancak belli başlı kolay yollarla kilo vermek hiç de zor olmayacaktır. Bir kaç adımda bunlardan bahsedelim.

Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmanın Yolları
– Çalışan kişiler için zor olabilir ama sabah kahvaltısından önce yürüyüş yapmak ve düzenli bir kahvaltı yapmak iş yerinizdeki veriminizin artmasına da yardımcı olacaktır.
 
 
– Diyete başladığınız andan itibaren sık sık tartılmayın, dengeli beslenip düzenli spor yapıyorsanız zamanla kilo verdiğinizi göreceksiniz. Haftada bir, çok merak ederseniz iki defa tartıya çıkmanız önerilir.
 
 
– Diyet döneminde tatlıya kesinlikle hayır denmeli, hamurlu tatlılar yerine meyve yada kuru meyveler tercih edilmelidir. Kahve yanında çikolata sevenler için hurmayla yudumlamaları tavsiye edilir.
 
 
– Düzenli çalışan bir metabolizmaya sahip olmak için günde 7- 9 saat uyumak gerekiyor. Düzensiz bir uyku kilo vermeyi zorlaştırıyor.
 
 
– Ciddi hastalıklara hemde kilo almaya neden olduğundan dolayı tuzu azaltmak gerekir. Bunu yaptığınızda ödeminizin azaldığını fark edeceksiniz.
 
– Kış aylarında spor salonlarında fitness yapmaya, ilkbaharda koşmaya, yaz aylarında ise yüzmeye ağırlık verilmelidir.
 
 
– Tokluk hissi verdiğinden dolayı yemeklerden önce 1 bardak su içilmelidir. Sabahları limonlu su içmek de kilo vermede yardımcı faktördür.
 
 
– Son olarak dışarıda yemek yemek yerine evde kendiniz yapacağınız sağlıklı yemekleri yiyin.
 
Kaynak: ekadınca.com
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER