Bebeğinize asla yedirmeyin!

BEBEĞİNİZE ASLA BEBE BİSKÜVİSİ VERMEYİN!

Bebeğinize asla yedirmeyin!

Sağlıklı Yaşıyoruz® Danışma Kurulu üyesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hande Namal Türkyılmaz​ da IFM yani Fonksiyonel Tıp Enstitüsü sertifika programında üç modülü tamamladı. Kaldı üç modül. Çok yakında Türkiye IFM sertifikasına sahip bir çocuk doktoruna da kavuşmuş olacak. 
Günümüzde beslenmenin sağlık üzerindeki etkilerini önemseyen ve hastalara bütüncül bakabilen IFM eğitimi görmüş doktorların sayısının artması dileğiyle..

Hande Hoca bebek bisküvileriyle ilgili bakın neler diyor: “Bebek bisküvilerinin isimleri dışında bebeklerle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. 
Hiçbir şeyin kaynağı olmadıkları gibi bebekleri fazla şeker ve tuz yüküne maruz bırakıyorlar. 

Marketten aldığınız bir bisküvi ile bebeğe ne gibi bir fayda sağlanabilir? 
Vitamin mi, mineral mi? Sağlıklı yağlar mı? Hayır! Bebe bisküvileri ile bebeğinize vereceğiniz tek şey zarar! Belki bir de 2-3 yaşına geldiğinde yağlanmış bir karaciğer de verebilirsiniz. 

Bu bisküviler henüz ek gıdaya geçmiş, o güne kadar anne sütü ya da formül sütten başka bir şey almamış bebeklerin ne karaciğerlerine ne böbreklerine uygun. İçerdikleri zararlı yağlar, fazla miktarda şeker ve tuz onların organlarına yavaş yavaş zarar veriyor. Artık o kadar küçük yaşlarda insülin direnci ile, yağlanmış karaciğerlerle karşılaşıyoruz ki! 
Beslenme alışkanlıklarının bebeklikte başladığını unutmayın ve onlara sağlıklı bir gelecek hediye etmek için bebeklik ve çocukluk çağında onları paketli, işlenmiş ürünlere maruz bırakmayın. “

Uzm. Dr. Hande Namal Türkyılmaz / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER