Ayakkabı kokusundan bu yöntemle kurtulun!

Ayakkabı kokusu nasıl giderilir? Evde uygulayacağınız birkaç basit yöntemle ayakkabı kokusundan kurtulacaksınız!

Ayakkabı kokusundan bu yöntemle kurtulun!

DOĞAL MADDELER İMDADINIZA YETİŞİYOR

Kokuyu temizlemek için, kokuya neden olan bakterileri yok edecek özellikte ürünler kullanılmalıdır. Adaçayı, lavanta yaprakları, portakal ve limon kabukları kokuyu gidermek için kullanılabilecek doğal malzemelerdir. Bu malzemelerden herhangi birini gece ayakkabınızın içine koyun. Sabaha kadar kötü koku geçmiş olacaktır.


BEBEK PUDRASI BİR NUMARA!

Talk pudrası veya bebek pudrası gibi ürünler, nemi hapsedici özellikleriyle, ayakkabı kokusunu gidermek amacıyla kullanılabilirler. Yapmanız gereken sadece gece ayakkabınıza biraz talk pudrası veya bebek pudrası dökmeniz ve sabaha kadar beklemenizdir. Ayrıca ayakkabınızı giymeden önce ayaklarınıza biraz talk pudrası sürmeniz ayaklarınızdaki terlemeyi azaltacaktır.


ÇAY AĞACINI KOKU GİDERİCİ OLARAK KULLANIN

Ayakkabı kokusunu gidermek için kullanılabilecek bir diğer malzeme çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağının dezenfektan özelliği sayesinde kokuyu yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, ayakkabınızın iç tabanına birkaç damla damlatmaktır. Çay ağacı yağını ayrıca el temizleme jeli olarak da kullanabilirsiniz.


KARBONATI AYAKKABINIZIN İÇİNE KOYUN!

Ayakkabı kokusunun giderilmesi konusunda en çok uygulanan yöntem, karbonat kullanımıdır. Gece, ayakkabının içerisine koyulan 1 kaşık karbonat, sabaha kadar kokunun giderilmesini sağlayacaktır.

Kaynak: elmaelma.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER