banner9

Artık Onların da Taksisi Var

Can dostlarımız gün geçtikçe daha da fazla yaşamımızın içinde yer ediniyorlar. Evimizi, yemeğimizi, suyumuzu paylaştığımız evcil hayvanlarımız ailenin bir parçası oluyor. Ailemizin bir parçası olan dostlarımızın konforunu düşünmek de haliyle boynumuzun borcu oluyor.

Artık Onların da Taksisi Var

AYSEL KAYARDI / BEN HABER

Çağımızın gerektirdiği hızlı yaşamda evcil hayvanlarımızı onun fizyolojik ve ruhsal sağlığını bozmadan gittiğimiz yerlere götürmek istediğimizde bir çok sorunla karşılaşabiliyoruz.  Özellikle uçakla yapılan yolculukta hayvanları taşıma şekli pek de konforlu olmuyor.  Bu sebeple bir çok hayvansever yolculuk fikrine sıcak bakmıyor. Tam da bu noktada pet taksi hizmetleri devreye giriyor. Pet taksi şehir içinde ve şehir dışında evcil hayvanlarıyla birlikte yolculuk etmek için kullanılan araçlardır. Özellikle şehirler arası hayvanlarıyla yolculuk yapmak isteyen kişilere rahat ve güvenli bir yolculuk sağlayan bu hizmet gün geçtikçe daha da fazla kullanılmaya başlandı. 

Pet taksilerin arkasında geniş kafesler bulundurulmaktadır. Ayrıca hayvanların konforlu bir şekilde yolculuk yapması için kafeslerin içi yumuşak örtülerle kaplıdır. Özellikle mantar ve bakteri oluşmaması için araçlar her gün temizlenip özel spreyler sıkılarak dezenfekte ediliyor. 

Pet taksilerde genellikle hayvanların yanında 2 yolcu da seyahat edebilir. Bunun yanında  kedisini ve ya köpeğini zamansızlıktan veterinere götüremeyen kişilere de kolaylık sağlanılıyor. Evcil hayvan evden alınıp pet taksi vasıtasıyla veterinere götürülüp kontrolleri ve bakımı yapıldıktan sonra tekrar eve bırakılıyor. 

Sevimli dostlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde bir yerden bir yere taşınması için çok kullanışlı olan pet taksilerin daha da artması gerekmektedir. Ayrıca dostlarımız için kapının önüne bir kap su ve mama bırakmayı unutmayalım. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER