Arı Sütü Kreminin Faydaları Nelerdir?

Çok eski zamanlardan beri bilinen bir kremdir. Arı sütü kreminin faydaları yıllardır bilinmektedir. Çok eski zamanlarda Mısırlı kadınlar cilt güzelliği için bu şifalı kremi kullanmışlardır. Çölün sert koşullarından ve yoğun güneş ışığından ciltlerini korumak için bu kremi kullanıyorlardı. Aynı şekilde Çin tıbbında böbrekler için de kullanılırdı. Böbrekler zayıf olduğunda saç parlaklığını kaybeder, ciltte sarkmalar olur. Arı sütü vücut için böbrekler için bir tonik gibidir.

Arı Sütü Kreminin Faydaları Nelerdir?
Faydaları Herkesi Şaşırtıyor!
 
-Vücut için gerekli olan B vitamini, amino asitler, yağ asitleri, çinko gibi mineraller, enzimler içerir. Doğal antibiyotik özelliği ve antibakteriyel özelliği vardır.
-Kolesterol düşürücü, dengeleyici etkisi vardır.
-Kuru ciltleri nemlendirici özelliği vardır.
-Cildi besler, cilt için oldukça faydalıdır.
-Anti ageing yani yaşlanma karşıtı özelliği bulunmaktadır. Gençleşmeye yardım eder. Cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.
-Bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle yaraların, yara izlerinin ve vücuttaki kesiklerin kolayca iyileşmesine etki eder. Vücuttaki yaraların iyileşmesini sağlar.
-Arı sütü kremi ciltteki sivilceler, akneler, kara noktalar için de oldukça faydalı bir kremdir.
-Kuruluk nedeniyle ciltte oluşan döküntülerin oluşmasını önler. Cildi nemlendirmesi sebebiyle ciltte kuruluk sebebiyle oluşan döküntüler olmaz.
-Yaşlanma sebebiyle oluşan kırışıklıkları azaltıcı etkisi bulunması da arı sütü kreminin faydaları arasındadır.
-Cildi zararlı olan UVB ışınlarına karşı korur.
-Bakterilerle, alerji ile kolay mücadele etmeyi sağlar.
-Ciltteki döküntüler, kızarıklık ve cilt tahrişlerine karşı da iyi gelir.
-Böbreklere de yarar sağlar.
-Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar.
-Menopoz sırasında kadınların hormonlarında dengesizlikler olur. Hormonal değişiklikler sebebiyle ciltte de farklılıklar meydana gelir. Cilt kuruluğu yaşanabilir, kuruma olabilir. Deri esnekliğini kaybeder, solgun görünür. Arı sütü kremi sayesinde menopoz sırasında yaşanan bu durumlar önlenebilir.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER